Gazety białostockie

Jako mieszkaniec Białegostoku, przewodnik turystyczny i genealog, byłem od dawna zainteresowany historią mego miasta. Wiele lat temu przy różnych okazjach rozpocząłem dodawanie nazwisk znalezionych w prasie białostockiej z okresu 1919-1980 do mojej prywatnej bazy danych. Jej zawartość znajduje się poniżej.

1
Edmund Romanowski
Białystok
2
Tadeusz Dziarnowski
Ełk
3
Zenon Kamiński
Łódź
4
Zygmunt Wójcicki
Bielsk Podlaski
5
Antoni Kitlas, syn Aleksandra
Peńskie, gmina Krypno
6
Kazimiera Bowszyk
Białystok
7
Wiktor Bakława
Turośń Dolna
8
Marian Marciniak
Księżyno, gmina Bacieczki
9
Eugenia Skowronek
Białystok
10
Henryk Szymski
Czaplino
11
Bronisława Kozioł
Białystok
12
Dzitkowski
Białystok
13
Anatol Dikij, Aleksander Dziki
14
Włodzimierz Nikolski
Ełk
15
Jadwiga Wielogórecka
Białystok
16
Władysław Rybarczyk
Warszawa
17
Edward Kruszewski
Dworaki Staszki, gmina Poświętne
18
Wacław Pilecki
Białystok
19
Władysław Łupiński
Płonka Kościelna
20
Anna Poznańska
Białystok
21
Władysław Chalecki, Eugenia Chalecka
Białystok
22
Teodora Wicko
kolonia Dryga
23
Bolesław Murawski
Kudrycze
24
Tadeusz Katyński
Krypno
25
Jan Leoniuk
Białystok
26
Piotr Cieśluk
Pańki
27
Honorata Zajkowska
Słomianka, gmina Trzcianne
28
Czesław Bochenko
Zabiele, gmina Jaświły
29
Nina Hlebowicz
Białystok
30
Henryk Kowalski
Białostoczek
31
Włodzimierz Dąbrowski
Ryboły
32
Henryk Poświata
Łomża
33
Bronisław Grygorczuk
Białystok
34
Witold Stachurski
Białystok
35
Czesław Szpakowski
Białystok
36
Kazimierz Dąbrowski
Bagnówka
37
Tadeusz Karłuk
Białystok
38
Henryk Poświata
Łomża
39
Romuald Grabowski
Hajnówka
40
Roman Tomaszczyk, syn Dominika
Jałówka, powiat Sidra
41
Piotr Rojsza
Białystok
42
Teresa Stelmaszczyk
Białystok
43
Julian Choiński
Białystok
44
Henryk Poświata
Łomża
45
Wiesław Toczek
Białystok
46
Wawrzyna Pietraszkiewicz
Białystok
47
Antoni Lengiewicz
Nakło
48
Leokadia Janowska
Białystok
49
Anna Dobrowolska
Białystok
50
Wiktor Moczulski
Łukowice gm. Wyszki
51
Antoni Siedlecki
Siekierki, gmina Tykocin
52
Michał Sołowiej
Białystok
53
Bohdan Michalis
Białystok
54
Andrzej Stasiewicz
Sokółka
55
Edmund Ostanek
Białystok
56
Kazimierz Andrzejuk
Białystok
57
Michał Wołkowycki
Białowieża
58
Jan Strzałko
Choroszcz
59
Paweł Borysiewicz
Białystok
60
Wanda Borchardt
Białystok
61
Władysław Kondraciuk, Irena Kondraciuk, Helena Kondraciuk
Białystok
62
Józef Nietubycz
Gołdap
63
Genowefa Chowis
Ełk
64
Stanisław Kluczyk
Trypucie
65
Felicja Fajkowska
Białystok
66
Antoni Kozłowski
Białystok
67
Wacław Budnicki
Zawady
68
Teodor Korenkiewicz
Pogorzałki
69
Luba Remsza
Hamulka
70
Czesław Mnich
Markowszczyzna
71
Ludmiła Skipietrow
Białystok
72
Bogusław Kułakowski
Białystok
73
Władysław Wróblewski
Białystok
74
Leon Siergiejczyk
Sokółka
75
Józefa Klan
Białystok
76
Jan Rychnicki
Białystok
77
Wacław Penza
Białystok
78
Anna Łuczkin, Aleksander Łuczkin
Jaworzyna Śląska
79
Paweł Wasilewski
Boguszewo, gmina Krypno
80
Krystyna Tomaszewska
Białystok
81
Henryk Stodup
Kozioł, gmina Czerwone
82
Jan Sadowski
Bryki, gmina Szepietowo
83
Aleksander Kozłowski
Kołaki Wietrzychowe
84
Wiktoria Werpachowska
Jedwabne
85
Leokadia Łukaszewicz
Wasilków
86
Romualda Kruszewska
Wasilków
87
Władysław Tymiński
Białystok
88
Stanisław Jędrzejec
Białystok
89
Eugenia Kupraszewicz
Białystok
90
Maria Grycuk
Białystok
91
Władysława Kołakowska
Białystok
92
Albert Zalewski
Kolonia Ośrody, gmina Korycin
93
Wacław Mojsa
Pszczółczyn
94
Michał Remsza
Łyski
95
Kazimierz Redliński
Białystok
96
Antoni Szatyński
Białystok
97
Józef Weber
Białystok
98
Czesława Grabowska
Białystok
99
Helena Rychter
Białystok
100
101
Kazimiera Dudzińska
Białystok
102
Alicja Kołłątaj
Białystok
103
Edmund Gawędzki
Białystok
104
Aleksander Opęchowski
Grzymały Nowogrodzkie
105
Wacław Markowski
Złotoria
106
Henryk Wysocki
Bielsk Podlaski
107
Kazimierz Zalewski
Modzele Stare, gm. Puchały
108
Józef Ostaszewski
Pasynki, gm. Zabłudów
109
Paulina Cudnik
Piątnica
110
Stefania Jarosińska
Piątnica
111
Eugenia Masłowska
Knyszyn
112
Tamara Karczewska
Białystok
113
Anna Imperowicz, Aleksander Imperowicz
Białystok
114
Janusz Pałka
Białystok
115
Janina Stukonis
Białystok
116
Józef Surzczuk
Białystok
117
Alfred Pietrzyk
Białystok
118
Józef Więcko
Białystok
119
Jadwiga Szorc
Białystok
120
Tamara Duda
Białystok
121
Zofia Wilczewska
Białystok
122
Wanda Szewczul
Białystok
123
Mieczysław Maletko
Sadowne
124
Eleonora Krokos
Białystok
125
Witold Grygorczuk
Białystok
126
Maria Jakoniuk
Białystok
127
Piotr Rakieć
Łęgowo, powiat Olecko
128
Władysława Skorupa
Suwałki
129
Stanisława Mieczkowska
Łomża
130
Szymon Major
Białystok
131
Cecylia Pojawis
Białystok
132
Zbigniew Żmudziński
Białystok
133
Aleksander Kalinowski
Suwałki
134
Maria Pławska
Bielsk Podlaski
135
Eugeniusz Wiśniewski, Antonina Wiśniewska
Białystok
136
Józef Dziekoński
Płociczno
137
Raisa Popławska
Słuczanka
138
Anna Czeszel
Białystok
139
Zofia Górewicz
Morgowniki
140
Kazimierz Romanik
Łomża
141
Karolina Adamczuk, Maria Adamczuk
Białystok
142
Józef Łukasiewicz
Łomża
143
Aniela Duba
Grabowo, gmina Dospuda
144
Aleksander Kaufman
Białystok
145
Wacław Korobczewski
Białystok
146
Aleksander Ciniewicz
Białystok
147
Stanisław Puszko, Józefa Puszko
Białystok
148
Maria Bakun
Białystok
149
Jerzy Zuch
Bialystok
150
Zofia Zielińska
Białystok
151
Piotr Ignaciuk
Borek, gmina Hajnówka
152
Henryk Turkowski
Sokole, gmina Michałowo
153
Janina Heine, Eligiusz Sokołowski, Konstanty Borowski
Białystok
154
Jan Wawreniuk
Pieńki, gmina Michałowo
155
Józef Karczenin
Białystok
156
Lucyna Zaczeniuk
Białystok
157
Lucjan Garbowski
Bokiny
158
Olga Kulanko
Białystok
159
Teresa Gutowska
Łomża
160
Jan Cwalina
Rakowo Czachy
161
Antoni Sekmistrz
Łomża
162
Jan Jankowski
Jeziorko, powiat Łomża
163
Zdzisław Gajek, Jadwiga Gajek
Sokoły
164
Klaudia Zielepucha
Białystok
165
Maria Garbowska
Zawady
166
Maria Kruszko
Kalinowo, powiat Ełk
167
Janina Różycka
Białystok
168
Grażyna Grabowska
Białystok
169
Helena Gołębiowska
Białystok
170
Regina Czarnowska
Białystok
171
Bolesław Kurczyński
Ełk
172
Eueniusz Filon
Białystok
173
Janina Bałazy
Nadbory, powiat Łomża
174
Florentyna Cichocka
Boczki, gmina Bogusze
175
Jadwiga Pieciun
Kundzin
176
Wacław Jarmos
Białystok
177
Edward Bok
Białystok
178
Józef Mańko, Helena Mańko
Anusin, gmina Siemiatycze
179
Irena Kimborowicz
Białystok
180
Jakub Dawidziuk
Makarki
181
Sławomir Tarasiuk
Doktorce
182
Antoni Chaniewski
Zalesiany
183
Piotr Gościewski
Wołów
184
Józef Stachowiak
Gdynia
185
A. Jarecki
Gdynia
186
Olga Kalinowska
Białystok
187
Bożenna Kulesza
Białystok
188
Helena Woźnikowska
Białystok
189
Władysława Jarmoc
Białystok
190
Janina Szarowniko
Białystok
191
Julian Kardasz
Maciejkowa Góra
192
Tadeusz Górski
Zambrów
193
Szymon Złotoryński
Białystok
194
Jan Trochimowicz
Cieliczanka
195
M. Wasiluk
Białystok
196
Mowiński
Malenin, powiat Tczew
197
A. Sokół
Białystok
198
Maleszewska
Białystok
199
Kijewski
Augustów
200
Eugeniusz Prostko
Żydy, powiat Ełk
201
Franciszek Idźkowski
Ciechanowiec
202
Bronisław Urbanowicz
Malewicze Dolne
203
Eugeniusz Gołębiewski
Masie, powiat Mońki
204
Wacław Głódź
Racewo, powiat Sokółka
205
Anuszkiewicz
Suwałki
206
Czesława Smoleńska
Gorzów Wlkp.
207
Wacław Głódź
Racewo, powiat Sokółka
208
Radecki
Warszawa
209
Wąsowska
Warszawa
210
Tadeusz Karwowski
Mońki
211
Tymoteusz Iwańczuk
Lewki
212
Józef Zemierowski
Bohoniki
213
Marian Ryszard Gąsowski
Łapy
214
Józef Kucharski
Ełk
215
Anna Cwalina
Suwałki
216
Krasiński
Warszawa
217
Wiesław Adamiak
Leonów
218
Adamczyk
Warszawa
219
Henryk Sosnowski
Warszawa
220
Kazimiera Konecka
Grodzisk Mazowiecki
221
Pałko
Rakowiec
222
Antoni Pietraszek
Warszawa
223
Bułkowski
Białystok
224
Korczyc
Warszawa
225
Lizończyk
Warszawa
226
Teresa Kozera
Białystok
227
Hryszko
Białystok
228
Fikus
Warszawa
229
Machowski
Warszawa
230
Wiśniewski
Warszawa
231
Ryszard Borkowski
Grabowo, pow. Gołdap
232
Władysław Kobza
Czerniki, powiat Kętrzyn
233
Chociej
Racewo, poczta Woroniany
234
Jóźwiak
Łódź
235
Gronowska
Białystok
236
Tadeusz Łapiński
Łapy
237
Leonard Olesiewicz
Knyszyn
238
Lidia Łazewska
Studzianki 18
239
W. Kruszewski
Białystok
240
Antoni Sokołowski
Białosuknie, gmina Mońki
241
Antoni Kiersztyn
Morgi, powiat suwalski
242
Stanisław Cieślukowski
Suwałki
243
Wolski
Łódź
244
Rejman
Białystok
245
Stefania Skotnicka
Żary, powiat Świdnica
246
Bursztyńska
Warszawa
247
Litoński
Warszawa
248
Bielawska
Warszawa
249
Jastrzębski
Starosielce
250
Dobrosz
Błonie
251
Mirosław Króliczak
Łódź Ruda
252
Zofia Glińska
Katowice
253
Jurewicz
Olecko
254
Kirył Ostapowicz
Płoskie, poczta Zabłudów
255
Sadowski
Augustów
256
Albin Błaszko
Kizielany
257
Tołwiński
Bielsk Podlaski
258
Mieczysław Krajewski
Długobórz, powiat Zambrów
259
Ciereszko
Białystok
260
Grochowski
Milanówek
261
Marian Kubera
Warszawa
262
Raszewski
Warszawa
263
J. Kumiszcz
Białystok
264
Piotr Czarniecki
Płociczno
265
Bronisław Sosnowski
Kolonia Krukowszczyzna
266
Mieczysław Baranowski
Ełk
267
Mirosław Króliczak
Łódź Ruda
268
Jadwiga Rogozińska
Warszawa
269
Elżbieta Gralińska
Warszawa
270
Polkowski
Białystok
271
Rudolf Stek
Gdynia-Orłowo
272
Albert Szkiłądź
Białousy
273
Helena Pawłowska
Białystok
274
Kleszczewski
Ełk
275
Jerzy Malecki
Wiercień
276
Eugenia Kobesko
Stawiski
277
Krystyna Kwiatkowska
Warszawa
278
M. Borkowski
Białystok
279
Godzwon
Białystok
280
Antoni Kulikowski
Koziniec, powiat Mońki
281
Popko
Prostki
282
Jadwiga Rudzka
Starowlany, powiat Sokółka
283
Albin Rogalewski
Zawady koło Białegostoku
284
Jan Pietruczuk
Pawły
285
Józef Kowalski
Bronka, powiat Bielsk Podlaski
286
H. Czekaj
Białystok
287
Franciszek Konopka
Kolonia Porosły
288
Franciszek Janczewski
Pluty, poczta Radziłów
289
Władysław Siut
Kosiorki
290
Bogdan Budrecki
Białystok
291
Grzybowski
Białystok
292
Kuczyński
Białystok
293
Dobrowolska
Warszawa
294
Zawadowska
Warszawa
295
Sroczyński
Warszawa
296
Mieczysław Krajewski
Długobórz, powiat Zambrów
297
Franciszek Zaczeniuk
Księżyno
298
Aleksandra Ławreszuk
Zbucz
299
Kazimierz Kolenda
Kiele, powiat Ełk
300
Korczyńska
Warszawa
301
Antosiewicz
Warszawa
302
Waldemar Moniuszko
Białosuknie, gmina Mońki
303
Joanna Kasprzak
Józefów
304
Kupraszewicz
Białystok
305
Rajewska
Łomża
306
Łozowski
Wiśniewo Ełckie
307
Jan Jaroszuk
Bielsk Podlaski
308
Zonon Kopacz
Warszawa
309
Stefan Perkowski
Kowalewszczyzna
310
Józefa Luto
Krejwińce, poczta Berżniki
311
Walenty Szlachta
Subkowy, powiat Tczew
312
Henryk Masłowski
Posiłownie, poczta Janówka
313
Edward Pawelenis
Pożarki, poczta Sterławki W.
314
Franciszek Wygonowski
Wygonowo
315
Eugeniusz Malesiński
Knyszyn
316
Halina Tomaszewicz
Warszawa-Sady Żoliborskie
317
Smutniak
Warszawa
318
Ewa Chalecka
Warszawa
319
Maksymilian Wiśniewski
Grębocin
320
Józefa Luto
Krejwińce, poczta Berżniki
321
Jan Mroczkowski
Wyszembork
322
Rejman
Białystok
323
Budzicka
Warszawa
324
Opaliński
Warszawa
325
Bandych
Warszawa
326
Maria Rafałowicz
Laski Małe, powiat Ełk
327
Lucyna Kraszewska
Białystok
328
Tynecki
Augustów
329
Tarlecka
Starosielce
330
Helena Łukaszewicz
kolonia Gniła
331
Alfons Czech
Niecki, poczta Trypucie, powiat Łapy
332
Mieczysław Kupiec
Krypno
333
Edward Owsiejczuk
Zawyki
334
Czesława Sienkiewicz
Bajki Stare
335
Adolf Kuc
Niemczyn
336
Stanisław Łopieński
Łopienie Jeże
337
Józef Poliński
Mońki
338
Drezner
Białystok
339
Jerzy Dzieniszewski
Sochonie
340
Krystyna Wawrzyńczuk
Wypychy
341
Czekierda
Warszawa
342
Bielas
Białystok
343
Czesław Głębocki
Krupin
344
Kozłowska
Białystok
345
Feliks Roszkowski
Roszki Chrzczony
346
Tomaszuk
Białystok
347
Wacław Pomichter
Augustów
348
Henryk Wnukowski
Osowy Grąd
349
Rutkowski
Bogdaniec
350
Zbigniew Dąbrowski
Hajnówka
351
Krystyna Zużewicz
Warszawa
352
Zięba
Katowice
353
Jatkowski
Augustów
354
Leokadia Wasila
Banie Mazurskie
355
Kondzior
Białystok
356
Alfred Żołątkowski
Białystok
357
Goetz
Białystok
358
Ignacy Skowroński
Skorupy
359
Gierszun Gierszuni
Białystok
360
Jan Knaup, Wincenty Łapiński
Białystok
361
Stanisław Młyńczyk
Białystok
362
Mikołaj Żywolecki
Białystok
363
I. Chodorowski
Białystok
364
Kaufman
Białystok
365
M. Arent
Białystok
366
Michał Malinowski
Białystok
367
S. Sulikowski
Białystok
368
S. Sobolewski
Białystok
369
Wacław Biernacki
Białystok
370
Ludwik Mioduszewski
Białystok
371
Wiktoria Markwordt
Białystok
372
Jan Szaciłowski, Klemens Kulesza, Grygorczyk
Pogorzałki
373
T. Zakhajm
Białystok
374
T. Buchholc
Białystok
375
Judasz Chajet
Białystok
376
Mowsza Sznajder
Białystok
377
Wacław Fijałkowski, Józef Klimowicz, Konstanty Misiewicz, Walerian Burzyński, Stanisław Lasocki, Józef Waliński, Teofil Bednarski, Józef Drojewski, Leontyna Malinowska, Stefania Brańska, Albina Zachowicz, Leokadia Ledowicka, Jan Rymiński, Józef Chodorowski, Aleksander Werpachowski, Jadwiga Krasowska, ks. Paweł Piekarski, Józef Zmitrowicz, Stefan Sobolewski, Konstanty Kulikowski, Zofia Faustówna
Białystok
378
Jurczak, Majzel, Pines
Białystok
379
ks. Jan Wojdyłowski, W. Rutkowski, Wojciech Grądski
Goniądz
380
Stanisław Szewko, Jan Bakun, Rogalski
Białostoczek
381
ks. A. Ostrowski, Łukaszewicz, Stanisław Turecki
Choroszcz
382
W. Bajenkiewicz, St. Sulikowski, W. Fijałkowski, W. Kościa, F. Gliński, W. Żywolewski, Knapiński, J. Klimkiewiczowa, M. Moskalewska, W. Mioduszewski, Cz. Moskalewski, A. Brzostowski, Józefowiczowa, R. Kurowski, J. Rymiński
Białystok
383
Kazimierz Janowicz, Stanisław Jankowski
Białystok
384
Józefa Żukowska
Białystok
385
Chaim Gotlieb
Białystok
386
Kryński, K. Kościuszko
Białystok
387
Z. Bloch
Białystok
388
K. Czaczkowski
Białystok
389
Aron Wiszowaty, Władysław Kodkowski
Białystok
390
Zlata Tokar
Białystok
391
Rywka Lewin
Białystok
392
Jankiel Chonton, Aleksandra Rowińska
Białystok
393
ks. Grzybowski
Krypno
394
J. Tyrankiewicz, ks. Klim
Knyszyn
395
Mowsza Sznajder, Ch. Jabłoński
Białystok
396
Wolf, Izaak Lisicki, Jankiel Czesny, Lejba Salman
Białystok
397
Symcha Ginzburg
Białystok
398
K. Rajnhold
Białystok
399
Alfred Żołątkowski, Wincenty Hermanowski, Wiktoria Markwordt, Jadwiga Krasowska, Bolesław Huppertc
Białystok
400
Szyszło
Białystok
401
Bańczewski, Godyński, Majzel, Wachs
Białystok
402
Janina Dederko, Maria Czeczott, Ewelina Gessner, Zofia Szmidt, Charzyńska, Wieczorek, Malinowska, ks. Niewiarowski, Zalcman, Radziszewska, Maria Moskalewska, M. Szwarc, Bajenkiewicz
Białystok
403
Ferdynand Szymański
Białystok
404
Zagórski
Białystok
405
W. Wejtka
Białystok
406
Wacław Fijałkowski, Teofil Bednarski, Stefania Brańska, Józef Klimowicz, Stanisław Lasocki, Stanisław Gałecki, Stanisław Hałko
Białystok
407
Bolesław Kruszewski
Białystok
408
Grynberg
Białystok
409
Jadwiga Sobolewska, Mojżesz Zelmans, Józef Węcław, Persztejn, Wilhelm Hirszberg
Białystok
410
Haberling, A. Haberman, Niewiński, S. Cytryn, W. Jabłońska, S. Rozen, Sc. Redak, Stanisław Barański, Maria Gnacka, Fajwel Ein, Sz. Sutker, Szaja Kłaczko, Jadwiga Skrobecka, M. Sz. Grynberg, Simon Knyszyński, Miszłabolski, B. Stankowski, Mendel Lerna, Chaim Goldin, E. Bron, Marianna Zalewska, I. Gasiński, I. Ch. Goldberg, I. Gleichenhaus, Alfred Lemke, Weintraub, I. Derkaczek, E. Rozalski, B. D. Szmukler, Edward Edelwein, H. Weltman, Maranc, Moszko Ochrymowski, Ios. Obugowski, Friedeman, Kazimierz Kozłowicz, Al. Rubel, Ebel Kłaczkow, M. Kacziner, I. Lewartowicz, M. Zylber, Leja Sztein, Hirsz Ejdem, Roman Wawierniecki, Wilhelm Lamprecht, Adolf Frajberg, Ignacy Gronet, Abram Mundlak, I. Margolkes, M. L. Waliszański, I. Niselkowski
Białystok
411
Ferdynand Szymański
Białystok
412
Antoni Sinkiewicz, Josiel Kołunowaty, Sokolski
Knyszyn
413
Jadwiga Klimkiewicz
Białystok
414
Jan Waslewski
Białystok
415
M. Chelniów, Jakub Berchat, M. Tyktin, Michał Iwanowski, Sz. Rabinowicz, P. Chmielnik, Joel Kalina, Peisach Rubin, Dziubiński, Elias Gerszkowicz, Chana Goldstein, B. M. Barskan
Białystok
416
Moszko Zilberg
Białystok
417
Anna Kruszewska, Filomena Jaroszko, Michalina Jaroszko
Zaręby
418
Chaim Dyament
Białystok
419
M. Garbuszyńska, E. Ralf
Białystok
420
W. Fijałkowski
Białystok
421
ks. Aleksander Chodyko, Gustaw Jóźwikiewicz, Konstanty Kosiński, Jan Olech, Władysław Olszyński
Białystok
422
Ksawery Gąsowski, Jan Myszyński, Walery Lanka, Franciszek Jastrzębski, Józef Rogalewski, Ludwik Kowalewski, Laszuk, B. Ignatowicz, Kozarzewski
Białystok
423
Konstanty Kosiński
Białystok
424
Warzenke, J. Jarecka, K. Hepner, R. Wieczorek, E. Bajenkiewicz, Józefowicz, Helena Litterer, Eugenia Sztolc, Anna Filip, Natalia Denst, Eliza Roestel, B. Lange, E. Wajs, A. Fridlender, D. Zabłudowska, M. Zilberdik, S. Zabłudowska, H. Szpiro
Białystok
425
Batye, Szapiro, Moenke, Wajsberg, Lew, Edelsztejn
Białystok
426
Hajman, Berel Lew
Białystok
427
Stanisław Szreder
Jurowce
428
Zofia Kisiel
Białystok
429
M. Wodziejewicz
Białystok
430
R. J. Samitowski, E. Ralf
Białystok
431
W. Fijałkowski, W. Lubczyński
Białystok
432
Władysław Olszyński
Białystok
433
Roman Samitowski, Władysław Olszyński, Jan Faust, Burakiewicz, Tugiemann, Bójko, Tarczyński
Białystok
434
Marianna Maliszewska, Abram London
Białystok
435
Anna Kugiel
436
W. Fijałkowski, W. Lubczyński
Białystok
437
Władysław Olszyński
Białystok
438
B. Hryniewicki
Szerenosy
439
K. Leczycki, Józef Nowosielski, Kazimierz Romańczuk, Konstanty Chrzanowski, Leon Ilkiewicz, Stanisław Dzieża, Bolesław Nosowicz
Grodno
440
Władysław Olszyński
Białystok
441
Henryk Bloch, Boskies, Wasilkowski
Białystok
442
Widze, Gliński, Symcha Grynberg, Mojsze Jurowiecki, Jankiel Ajdak, Girsz Bazil
Białystok
443
F. Filipowicz, Wł. Tarło-Maziński, M. Motoszko, Napoleon Cydzik, Stanisław Smoliński, D. Maizel, T. Kempner, M. Barasch, E. Bacer, Ch. Gertz
Białystok
444
J. Wojciechowski, J. Mroczko, J. Faust, L. Lapicz, J. Huszczo, W. Popławski, G. Gołowin, Kieczeń, Minkiewicz, Abramowicz, Dziakowski, Lipowski, Lubczyński, Jendrosz, Kozłowski, Korsak, A. Gliński, M. Garbuszyńska, A. Brostowski, Maciejewski, Bućko, Fijałkowski, Księżyk, Poduszko, Goldwein, P. Lasota, M. Malinowski, P. Muszyński, Jurczak, Isakowicz, K. Braunek, Choroszucha, Huebner, Dmitrowicz, Balcerzak, Eberlein, Szmidt, Knefel, Reszuta, J. Zmitrowicz
Białystok
445
Szloma Kahan
Białystok
446
E. Ralf
Białystok
447
C. Malinowski
Białystok
448
Władysław Olszyński
Białystok
449
I. Gołębiewski, Antoni Gołębiewski, Aleksander Michalski
Skorupy
450
Cz. Moskalewski, W. Hermanowski, Minkowski, Wielamonski, Praenta, K. Muszyński, Bielawski, Huppertc, Wojciech Hermanowski, St. Młyńczyk, Knyszyński, Szmurz, Szlachter, Maryn, Wileński, Rausz, Br. Polak, C. Nowik, W. Sawicki, Horecki, Gawieński, Cytryn, Sokolski, M. Amdurski, Gessner, St. Homan, Władysław Kolendo
Białystok
451
Jadwiga Klimkiewicz
Białystok
452
Szloma Kahan
Białystok
453
C. Malinowski
Białystok
454
ks. H. Wojniusz, Wańkowicz
Białystok
455
Hieronim Mohl, Edmund Kołłątaj, A. Żołątkowski, Żołątkowska, Józef Zmitrowicz, Romuald Walendziuk, K. Goetz, A. Różycki, Z. Różycki
Białystok
456
Władysław Olszyński
Białystok
457
Szloma Kahan
Białystok
458
Władysław Olszyński
Białystok
459
Dziubiński, St. Kuchlewski, Stefan Turecki, Woźniacki, Rumel, J. Dziubińska, Biernacki, Żabińska, Dominik Łoś, Jan Choroszucha, Ant. Malinowski, Wiktor Wynimko. Paweł Stasiuk, Biernacki
Choroszcz
460
Poracki, Gawieński
Wasilków
461
F. Maszewicki, A. Zybelman, Abram Katner, Felicja Gertner, Lichtensztain, Michał Zebenbaum, Maria Smorczewska, L. Rabinowicz, M. Rozenblum, M. Markowicz, D. I. Zelikowicz, Jan Kowalczyk, E. Bron, Weronika Gilendzka, Roman Kowalik, M. Kaczyner, Antoni Pełkowski, D. M. Treszchański, Chaim Rabinowicz, Samuel H. Goldberg, Bronia Luric, Ch. Gritz, J. Zibulkin, Szure Kagan, L. Podwalny, Kaczyner, Lewartowicz, Oskort, L. Tenenbaum, Gotlieb Seletzki, I. M. Asman, Dominik Mysłowicz, Eugeniusz Prendki
Białystok
462
Józef Lachowski, Mikołaj Lachowski
Dojlidy
463
J. Charzyńska
Białystok
464
Władysław Olszyński
Białystok
465
Konopiński
Białystok
466
Niewiarowski, Dobraszczyc, S. Radziszewska, J. Zmitrowicz
Wasilków
467
Kazimierz Janowicz
Białystok
468
Włodz. Tarło
Białystok
469
A. Czapska
Białystok
470
Sztupler
Białystok
471
Sz. Machaj, I. Trilling, Malejczyk, St. Turecki, Gornoschatski
Białystok
472
W. Tarło-Maziński
Białystok
473
Kościo
Białystok
474
Ostromęcki
Białystok
475
Rutkowski, Zalewski
Czekołdy
476
Stanisław Łajewski
Zajmy
477
T. Straszewicz
Białystok
478
Tadeusz Straszewicz
Białystok
479
A. Puchłowska, E. Srzedziński
Białystok
480
K. Hepner
Białystok
481
Jankiel Wołkowyski
Białystok
482
J. Bersztejn, Malar
Białystok
483
Jan Hofman, Kazimierz Brański
Białystok
484
Kalinowski
Białystok
485
Moskalewska, Bajenkiewicz, Odyniec, Wejtko, Chalecki, Filipowicz, Zmitrowicz, Goetz, W. Bartoszewicz, Tarło, Olech, Kolendo
Białystok
486
Jadwiga Klimkiewicz
Białystok
487
Jan Bierdź
Ruda
488
Franciszek Dziekoński, Franciszek Wiszowaty
Magnusy
489
M. Moskalewska
Białystok
490
Molewski, Sznajder, Zygmunt Werpachowski
Horodniany
491
Samuel Goniądzki, Bna Goniądzka z Liberowiczów
492
Olga Aleksiejewa, Mieczysław Jakowicz
Białystok
493
R. Samitowski
Białystok
494
Aniela Waleśka, Wincenty Waleśka
Białostoczek
495
Wojniczowa, Gessner, M. Gessner, Kirobecka, Fijałkowski, Sawicka, Wojciechowska, Chmielewska, Zalcman, W. Hermanowski, Steinhagen, Rencki, Keller, Mińko, Lubczyńska, Karolczuk, Walendziuk, L. Mioduszewski, Klimkiewicz, Kozłowski, A. Gliński, W. Mioduszewski, E. Gliński, Bućko, Reszuta, Wicko, Arnt, Garbuszyńska, Borowski, Dziejmo, Osłowska, Kulpowicz, Walendziuk, Olnter, Ciechońska, Mioduszewska, Anisiewicz
Białystok
496
Samuel Goniądzki, Ena Goniądzka z Liberowiczów
497
Zylberberg
Białystok
498
P. Cichoński
Białystok
499
W. Gebauer
Białystok
500
ks. Marian Czech, Jarosław Szumski, Tadeusz Strómiło, Stanisław Klamczyński, Ksawery Tulej, Józef Chodak, Wacław Gajewski, Grzegorz Falkowski-Wierusz, Antoni Ostaniewicz, Józef Szymański, Wacław Borkowski, Roman Kater, Julian Jaśkiewicz, Kazimierz Janowicz, Antoni Jodkowski, Józef Radziszewski, Jan Ostrowski, Michał choma, Aleksander Jesionowski, Jan Chomicki, Jan Konopka
Białystok
501
Skarżyński, Henryk Wojniusz
Białystok
502
W. Chmielewski
Grajewo
503
Samuel Goniądzki, Ena Goniądzka z Liberowiczów
504
P. Cichoński
Białystok
505
J. Mąkiwski, M. Łazęcki
Zabłudów
506
Edward Wysocki, Mojżesz Borys
Łapy
507
P. Cichoński
Białystok
508
Marcin Orzechowski, Młyńczyk
Białystok
509
Żyliński, ks. L. Chalecki, E. Pieńkowski, Z. Ostromęcka, St. Smoliński
Białystok
510
Andrzej Olszewski
Białystok
511
Jadwiga Klimkiewicz
Białystok
512
P. Cichoński
Białystok
513
A. Albek
Białystok
514
R. Kurowski
Białystok
515
ks. L. Chalecki, ks. W. Turłaj, ks. Zasztowt, Kulkowska, A. Matulewicz, Maruszkin
Białystok
516
Herz, Kempner, Pines
Białystok
517
Michał Meysztowicz, Jankowski
Wilno, Baranowicze
518
Maier Chaimowicz, Mikołaj Kuźmicz
Białystok
519
Szmul Gotlinkiel, Kurjan Rabszyn, Lejba Rabszyn
Białystok
520
P. Cichoński
Białystok
521
Zylberberg
Białystok
522
R. Jakubowska
Białystok
523
A. Albek
Białystok
524
Wł. Kolendo, Lucyna Szyszko, Wł. Olszyński
Białystok
525
ks. Sawicki
Supraśl
526
Puchalski, Tołłoczko, Olszyński, Wieczorek, Godyński, Majzner, Ałtuchow, Bornsztejn, Tyktin, Parljanowicz, Jakuenk, Kuge, Rygiert
Białystok
527
F. Filipowicz, Hakenberg, Lipszyc, R. Wieczorek, Kwapiński, Zirkwitz
Białystok
528
Julian Dobrolubow
Białystok
529
Franciszek Węcławski
Białystok
530
Michał Lewandowski
Krywlany
531
Julian Sobolewski
Białystok
532
Zylberberg
Białystok
533
E. Ralf
Białystok
534
R. Jakubowska
Białystok
535
Emilia Krasuska, Stefania Rogalska
Białystok
536
Szonert
Warszawa
537
R. Kurowski
Białysto
538
Chodakowski
Białystok
539
Ludwik Górski, Wasilewski
Warszawa
540
Władysław Kusy-Konopczyński
Ostrowiec
541
K. Tołłoczko
Białystok
542
P. Cichoński
Białystok
543
Emilia Krasuska, Stefania Rogalska
Białystok
544
Zylberberg
Białystok
545
R. Jakubowska
Białystok
546
A. Albek
Białystok
547
Józefa Citko, Jan Dąbrowski, Chodorowski
Kulikówka
548
Stanisław Turecki
Choroszcz
549
Olszyński
Białystok
550
Wacław Dobrzyński
Białystok
551
Filip
Białystok
552
Estera Wasilkowska
Białystok
553
Marta Łobanowska, Karolczuk
Białystok
554
Filip
Białystok
555
Borgen
Białystok
556
ks. Świl
Dobrzyniewo
557
H. Wajniusz, Zaksztowt
Białystok
558
Aleksandrowicz, Czajkowski
Białystok
559
Emilia Krasuska, Stefania Rogalska
Białystok
560
Szonert
Warszawa
561
Chylicki
Suchowola
562
Cyginbogen
Korycin
563
Burnewicz
Jasionówka
564
Chodakowski, Witold Kucewicz
Sokółka
565
Olszyński
Białystok
566
Odyniec, Cyfrowicz, Cydzik, Kempner, Majzl, Puchalski, F. Filipowicz, Ostromęcka, Szwarc, Songajło, W. J. Dąbrowski, Benedykt Filipowicz
Białystok
567
P. Cichoński
Białystok
568
Anastazja Piotrowska
Pasynki
569
Józef Nowosielski
Szczuczyn
570
ks. Stan. Marcinkowski, Odyniec, Wejtko, Tarło-Maziński, Józef Horodeński, Halina Goławska, Zmitrowicz, P. Lipczyk, Riegert, Słupecki, H. Krasicki, Tołłoczko
Białystok
571
Wiktor Lenartus-Paprocki
Wilno
572
ks. Porzeń, Władysław Kuse-Konopczyński
Białystok
573
Odyniec
Wołkowysk
574
Feliks Zieliński, Wunderlich, Bolesław Korolkiewicz, Grzegorz Jeszko
Białystok
575
Samitowski
Białystok
576
ks. L. Chalecki, Moszko Tyczek
Hajnówka
577
Zylberberg
Białystok
578
Jadwiga Klimkiewicz
Białystok
579
Anastazja Piotrowska
Pasynki
580
Szonert
Warszawa
581
L. Albek
Białystok
582
Wacław Michał Dobrzyński
Białystok
583
Władysław Olszyński, Sadkowski, Karolczuk
Supraśl
584
Wacław Michał Dobrzyński
Białystok
585
Godlewski
Moskwa
586
Chaim Herz Halpern
Białystok
587
Srebrowska, Grodecka, Sz. Łubnicka, Chana Judelewska
Białystok
588
Rymiński, Mioduszewski, Hupperc
Białystok
589
Lewi, Kupsz
Białystok
590
Józef Drozd
Drozdy
591
Sokólski
Białystok
592
Aleksander Kirchner
Białystok
593
P. Cichoński
Białystok
594
Jadwiga Klimkiewicz
Białystok
595
L. Albek
Białystok
596
Szonert
Warszawa
597
Wacław Michał Dobrzyński
Białystok
598
F. Filipowicz, ks. Nawrocki
Białystok
599
I. Olech
Białystok
600
Lasocki
Białystok
601
Wojtko, Witold Łuszczewski, B. Ostromęcki, St. Młyńczyk, Z. Ostromęcka, Józef Wilczewski
Białystok
602
Aleksander Kirchner
Białystok
603
Szeptycki, Ałtuchow, Ostromęcki, Cydzik, Godyński, Samitowski, Herz, Pines, Bazer, Puchalski, Jurczak
Białystok
604
Cyfrowicz, ks. Ostrowski, ks. Nawrocki, T. Filipowicz, Lenczewski
Czarna Wieś
605
Michalina Waszkiewicz
Białystok
606
Stefan Skupiński, Ostromęcki, Siemaszko, Czajkowski
Białystok
607
Dederko, H. Kamiński, St. Kliszel, J. Knaup, F. Ruszczewska, E. Szymulska, K. Kołpak, St. Olszewski, W. Ancypa, St. Homan, L. Malesiński
Białystok
608
Wolf, Prokopja Makarowa
Białystok
609
Chaim Perej
Białystok
610
Zylberberg
Białystok
611
P. Cichoński
Białystok
612
Jan Szreder
Białystok
613
Konopiński
Białystok
614
Kazimierz Szrot
Białystok
615
Buragiewicz
Białystok
616
Zylberfenig
Białystok
617
Wacław Michał Dobrzyński
Białystok
618
Jan Szreder
Białystok
619
Wł. Olszyński
Białystok
620
Tarło-Maziński, Rumel, M. Motoszko
Białystok
621
J. Olech
Białystok
622
Fr. Grosser
Białystok
623
Judel Lipiec, Izaak Goldberg
Zabłudów
624
Franciszek Zarachowski
Maślanka
625
Zylberberg
Białystoku
626
Kolankowski
Białowieża
627
Jan Szreder
Białowieża
628
Straszewicz, Święcicki
Białystok
629
K. Lutosławski
Białystok
630
Noech Priłucki
Białystok
631
Josiel Pomieranc, Liba Kapłan, Czaczkowski, Hepner
Białystok
632
Songajło, Dąbrowski
Białystok
633
Emilia Swierskaja
Białystok
634
Stanisław Cudowski, Szymon Bujnowski
Białystok
635
K. Szrot, Edelsztejn, B. Ostromęcki
Białystok
636
Franciszek Zarachowicz
Maślanka
637
Emil Czepreszuk
Knyszyn
638
Mozes Huber
Białystok
639
Fr. Grosser
Białystok
640
L. Albek
Białystok
641
Tarło-Maziński
Białystok
642
Aleksander Temler
Warszawa
643
ks. K. Lutosławski, ks. St. Hałko, Stefania Brańska, Jadwiga Krasowska, Jan Rymiński, Anna Orłowska, Bolesław Huppertc, Ambroży Arciszewski, Zygmunt Kociołkowski, Huszczo, Siemaszko, Knapiński, Szwarc, Cichoński, Puciłowska, Łapiński, Gesner, Hermanowski, Filipowicz, Moskalewski, ks. Piekarski
Białystok
644
Zygmunt Różycki
Białystok
645
Cydzik
Białystok
646
Abram Galent, Roma Klimkiewicz, Aleksander Świński, Ryszard Świński
Białystok
647
Józef Pokoleniec
Baranki
648
Z. Ostromęcka, L. Brzostowska, W. Józefowicz
Białystok
649
Izembek
Białystok
650
Józef Wilczewski, Tarło, Biszkowicz-Chwoles, Julia Hepner
Białystok
651
Antoni Tokarzewski, Apolonia Sokólska
Letniki, parafia Dobrzyniewo
652
Piotr Sak
653
I. Malinowski
Białostoczek
654
Mozes Huber
Białystok
655
Bronisława Miller z Jaczewskich
Warszawa
656
Gromko, J. Olech, Szklanko, Pracuta, Sokół, Plaskacz, Syczewski, K. Sadowski, Sidorowicz, Gabiński, A. Keller, Kluczyk, E. Jackowski, F. Szwarc
Białystok
657
Władysław Rygrowicz, Tomasz Sałatowski, Zofia Dziejmo
Juchnowicze
658
Piotr Sak, Jakub Imberg
659
Judel Lipiec, Izaak Goldberg
Zabłudów
660
I. Malinowski
Białostoczek
661
Borkowska
Supraśl
662
A. Albek
Białystok
663
P. Cichoński
Białystok
664
A. Jarema
Białystok
665
W. Popławski
Białystok
666
Straszewicz, Dawid Mayzel
Białystok
667
ks. St. Hałko
Białystok
668
Mrozowski
Białystok
669
Silberblat
Białystok
670
Ludwik Kolankowski
Białystok
671
Zygmunt Różycki
Białystok
672
Stanisław Starzek
Białystok
673
Tomasz Wilczewski
Baciuty
674
Wojciech Biełoroz
Supraśl
675
Abram Goniądzki, Jakub Imberg, Piotr Sak
Białystok
676
I. Malinowski
Białostoczek
677
Borkowska
Supraśl
678
A. Albek
Białystok
679
Wiktor Hryckiewicz, Adolf Małynik, Wacław Tomaszewski, A. Czerniewski, Józef Gaul, Jan Lewkowicz, Wincenty Hołubowski, Hieronim Łoś, ks. Stan. Hałko, Józef Zmitrowicz, W. Żywolecki, Ludomił Czerniewski, Szyja Hesel Farbstein, Aleksander Herz Olszwanger, Lejb Kowalski, Mojżesz Kerman, Benjamin Serlin, Aleksander Olschwanger, Mozes Eljasz Koerner, Chajkiel Oldak, Władysław Olszyński, Antoni Bajko, Wiktor Wynimko, Bronisław Sawicki, Władysław Sawicki, Władysław Kolendo, Jan Turecki, Wiktor Szacki, Ostromęcki, Stefan Benni, Gustaw Sheerschmidt, Wiktor Zirkwitz, Henryk Sheerschmidt
Białystok
680
W. Popławski
Białystok
681
Gdyk, ks. Nowakowski, Rosset, T. Straszewicz
Białystok
682
Moszek Ptasiewicz, Huppertc, Krzywiec, Cyfrowicz, Stefania Sawicka, Goetz
Białystok, Trzcianne
683
E. Kosiewicz, Ojdan, Szymulska
Białystok
684
Śledziński
Białystok
685
Dawid Majzel, Trejwisz
Białystok
686
Darman, Chaim Pallas, Kazimierz Kuszewski, Frym Dłużnowski, Bejl Jankielewicz
Białystok
687
Kacenelenbogen
Białystok
688
Kontorowski
Białystok
689
Knaup, Bolesta, Szymulska, Różycka, Różycki, Kitszel, Glińska, Kosińska, Bukowska
Białystok
690
D. Mojzel
Białystok
691
Lubczyński, Mioduszewski, Klimkiewicz, J. Puchalski, St. Parfijanowicz, A. Smoliński, B. Godyński
Białystok
692
Abram Goniądzki
Białystok
693
W. Popławski
Białystok
694
Napoleon Cydzik, ks. Marcinkowski, ks. Piekarski, Zmitrowicz, W. Tarło-Maziński, Tołłoczko, W. Hermanowski, M. Dederko, Malinowska, Słupecki
Białystok
695
ks. Lucjan Chalecki
Białystok
696
P. Cichoński
Białystok
697
Zylberberg
Białystok
698
Jakub Imberg
Białystok
699
ks. Stanisław Maciejewicz, Tadeusz Dymowski, Michał Arciszewski, Kazimierz Żero
Bielsk Podlaski
700
Chesley, Lionel Street
Białystok
701
Godyński, Olszyński, Samitowski
Białystok
702
Dziewulski
Białystok
703
Londyński, Nowik
Białystok
704
Atłan
Białystok
705
Songajłło
Białystok
706
Emil Smoliński
Wołkowysk
707
Wolf Krukowski
Białystok
708
Izaak Gosztejn
Białystok
709
Gitla Gofman, Liba Kupicka
Narewka
710
Janina Szymulska, Mikołaj Jachno, Eugenia Repelska, Milij Kański, Michał Wołżanin, Józef Cukierman, A. Finkelsztejn
Białystok
711
Zylberfenig
Białystok
712
A. Albek
Białystok
713
Zylberberg
Białystok
714
P. Cichoński
Białystok
715
Michalak
Białystok
716
B. Ostromęcki, Gałczyński
Białystok
717
Osmołowski
Białowieża
718
Czerniewski
Białystok
719
Ben. Filipowicz
Białystok
720
Michalak
Białystok
721
Kończyński
Białystok
722
Janina Szymulska, Mikołaj Jachno, Eugenia Repelska, Milij Kański, Michał Wołżanin, Józef Cukierman, A. Finkelsztejn
Białystok
723
A. Albek
Białystok
724
Zylberfenig
Białystok
725
Karol Szymkowski
Białystok
726
ks. L. Chalecki, ks. St. Hałko, Zajączkowski, Karniewski, Bochenek, Marek, Józef Zmitrowicz, Żebrowski, Ludomił Czerniewski, Wiktor Wyminko
Białystok
727
ks. Chalecki, Zirkwitz, Fajans, B. Filipowicz
Białystok
728
Czerniewski, Wł. Olszyński
Białystok
729
W. Dziubiński
Białystok
730
F. Fijałkowski
Białystok
731
Ksawery Fiedosiuk
Białystok
732
Jan Wasilewski
Białystok
733
Fr. Gliński
Białystok
734
Matulewicz, ks. Andrukonis, Filipowicz
Białystok
735
Porecki, Sokół, Gawieński, B. Szymański
Białystok
736
Henryk Barylski, Leonard Bobiński, ks. Jan Dudziński, B. Filipowicz, E. Steinhagen, Bernatowicz, Cydzik, W. Kościa, Benni, Artur Hasbach, Roman Wieczorek, Manteufel, Bol. Szymański, W. Łuszczewski, J. Mroczko, Cz. Moskalewski, Wagner, K. Riegert, S. Hofman
Białystok
737
Suworin, Kruszewan
Białystok
738
Kazimierz Kuprijanowicz, Józef Mogilewski, Stanisław Janowicz, Mendla Platęcka
Białystok
739
Icek Paszko
Białystok
740
Ryszard Wyganowski
Białystok
741
Ksawery Fiedosiuk
Białystok
742
P. Cichoński
Białystok
743
Betge
Białystok
744
A. Albek
Białystok
745
Karol Kiwałowski
Kumiała, Krukowszczyzna, Popiołówka, Stok
746
Cyfrowicz, Feliks Filipowicz, Karol Tołłoczko, Hącla, Iwanowski
Białystok
747
Songajłło
Białystok
748
Witold Małaszewski, Jan Jakiel
Hołuwki Małe
749
Kończyński
Białystok
750
Gubiński
Białystok
751
Szymon Cytron, Napoleon Cydzik
Białystok
752
L. Otffinowski
Warszawa
753
A. Albek
Białystok
754
Ryszard Wyganowski
Białystok
755
Ksawery Fiedosiuk
Białystok
756
Wiktor Iwanowski, Leonard Gierka, Ksawery Makarewicz, Marcin Winarski, Franciszek Łoś, Stefan Borszczewski, Ksawery Mankiewicz, Paweł Lewkowicz, Antoni Kowałko, Paweł Olejczuk, ks. Julian Dudziński
Białystok
757
Gliński
Białystok
758
Mrozowski, Hepner, Riegert, Songajłło, Dąbrowski
Białystok
759
Aron Feliker
Białystok
760
Jan Charabudź
Michałowo
761
Paulina Klimkiewicz, Teofila Klimkiewicz
Złotniki
762
ks. Łucjan Chalecki
Białystok
763
Józef Knopszracher, Filipowicz
Białystok
764
A. Albek
Białystok
765
ks. Lutosławski, ks. Mąkowski, Załuska
Białystok
766
A. Struk, W. Kosiński, H. Czarkowski
Białystok
767
M. Perelsztejn
Białystok
768
Puchalski, Godyński, Riegert, Cydzik, Tołłoczko
Białystok
769
Gawuryn, Riegert, Abram Polak, Chackiel Szeps, Hepner
Białystok
770
Łukasiewicz
Białystok
771
P. Cichoński
Białystok
772
Ryszard Wyganowski
Białystok
773
Józef Eugeniusz Knopszracher
Białystok
774
I. Otffinowski
Warszawa
775
ks. L. Chalecki, ks. A. Zaleski, B. Zajączkowski, W. Leśny, Wolfard, W. Fijałkowski, Pańkiewicz, Proskieszt, Korol, Sawicki, K. Kosiński, Hieronim Łoś, Wincenty Żywolewski, ks. Makowski, Teodor Szybiłło, W. Olszyński, Karniewski, B. Ostromęcki
Białystok
776
B. Zajączkowski, Czerniewski, K. Kosiński
Białystok
777
Smiarowski, Wojciechowski
Białystok
778
ks. A. Songajłło
Białystok
779
Grabowski, Dederko
Białystok
780
ks. St. Nawrocki
Zabłudów
781
P. Cichoński
Białystok
782
A. Albek
Białystok
783
August Sołtys, ks. Izydor Niedroszeński
Kalinówka Kościelna
784
A. Struk, J. Krasiejko, Janina Sienkiewicz, Leokadia Janicka, W. Kosiński, Święcki, Antoni Bartnicki, T. Srzędziński
Starosielce, Łapy
785
Wład. Tarło Maziński, Irena Szwarc, Maria Kościo, Maria Szwarc, M. Motoszko, Z. Krasowski, J. Olech, Malesiński
Białystok
786
Jan Dąbrowski
Warszawa
787
Jerzy Koziołek
Białystok
788
Jan Wicko
Białystok
789
Jan Łukaszewicz
Kamionka
790
Chackiel Bekier
Zabłudów
791
P. Cichoński
Białystok
792
I. Otffinowski
Warszawa
793
Józef Kamiński, Joanna Michalec, ks. Stanisław Huniewicz, Adolf Wyganowski, Jan Miltko, Józef Milewski, Antoni Kisła, Antoni Wiszniewski
Jaćwież Wielka
794
J. Chodorowski, ks. Julian Dudziński
Olmonty
795
H. Niemojewski
Białystok
796
Józefa Dziemańczuk, Władysław Domanowski, Józef Sadowski
Sokolany, Nowy Dwór
797
Maria Arcimowicz
Białystok
798
Chasia Malzberg
Białystok
799
Ruzia Potocka
Białystok
800
Boruch Lifszyc, Pietrzykowski, Lazar Wanchadlo
Białystok
801
Jan Karczewski
Olmonty
802
Abram Hepner
803
Maria Kozłowska
Białystok
804
Franciszka Węgrzecka
Białystok
805
P. Cichoński
Białystok
806
Zylberfenig
Białystok
807
W. Jakowicki
Warszawa
808
Hepner, Jan Sosnowski, Franciszek Skorulski
Bagnówka
809
Wiktoria Korolczuk
Dojlidy
810
P. Cichoński
Białystok
811
Jan Naszdyko
812
Julianna Gurzyńska
Warszawa
813
Władysław Olszyński
Białystok
814
K. Tołłoczko
Białystok
815
Wacław Mingielewicz, Jan Pietkun
Białystok
816
Rudolf Mosse
Warszawa
817
Ksawery Fiedosiuk
Białystok
818
Jan Nandyko
819
P. Cichoński
Białystok
820
Witold Tarasewicz, Abram Kojanowski
Białystok
821
Najman
Białystok
822
M. Krycki
Białystok
823
Zabłudowski
Białystok
824
L. Otffinowski, W. Jakowicki
Warszawa
825
Zylberfenig
Białystok
826
P. Cichoński
Białystok
827
Matulewicz
Białystok
828
P. Cichoński
Białystok
829
Karol Opuszyński, Józef Zmitrowicz, Bronisława Kopczyńska, ks. Paweł Piekarski, ks. Stanisław Marcinkowski, Włodzimierz Woźnicki, Anna Samborska, Maria Czeczott, Konstanty Kosiński, Adolf Maisner, ks. Stanisław Hałko, Maria Bielska, Wanda Chmielewska, Halina Goławska, Gertruda Kozłowska, Halina Kościo, Jadwiga Kunda, Teofila Wroczyńska
Białystok
830
Mordko Kaczuk
Białystok
831
Berko Sybirski
Białystok
832
Chaim Lifszyc
Białystok
833
Tomasz Prokopowicz
Tykocin
834
Salomon Wajnsztejn
835
A. Miodownik
Białystok
836
Karol Makulski
Warszawa
837
St. Rogalewski
Białystok
838
B. Ostromęcki
Białystok
839
P. Cichoński
Białystok
840
W. Grochowski
Warszawa
841
Karol Makulski
Warszawa
842
Władysaw Olszyński
Białystok
843
Lejb Calewin
Białystok
844
L. Koganowicz
Białystok
845
M. Szyndau
Białystok
846
Józef Oszczęda
Białystok
847
Sora Wajnsztejn
Białystok
848
Antoni Dybacki
Wasilków
849
Szymański
Zastocze
850
Szejma Ratowiecka
Białystok
851
Mejer Golbert
Białystok
852
P. Cichoński
Białystok
853
M. Perelsztejn
Białystok
854
H. Niemojewski
Warszawa
855
B. Ostromęcki
Białystok
856
S. Chmielewska, Leokadia Chądzyńska
Białystok
857
Władysław Olszyński
Białystok
858
K. Tołłoczko
Białystok
859
Dominik Sobolewski, Gałecki, L. Koryciński
Wasilków, Korycin
860
Aron Falk
Białystok
861
Chana Kac
Białystok
862
Nison Willen
Białystok
863
Majer Lewin
Białystok
864
Bolesław Godlewski
Bacieczki
865
B. Ostromęcki
Białystok
866
P. Cichoński
Białystok
867
I. Otffinowski, W. Grochowski
Warszawa
868
Władysław Olszyński
Białystok
869
Anna Szkloncz, Leon Szkloncz
Białystok
870
W. Jurczuk, A. Nowokowski
Białystok
871
Abramowicz, Abram Kacel
Białystok
872
Frydenberg, Riegert, Siemaszko
Starosielce
873
B. Ostromęcki
Białystok
874
M. Perelsztejn
Białystok
875
J. Malinowski
Grodno
876
Władysław Olszyński
Białystok
877
K. Tołłoczko, Roman Wieczorek, Jan Faust, B. Szymański, Ed. Rosołowski, Fr. Gliński, K. Kosiński, T. Szrzedziński, A. Charzyński, J. Knaup, B. Danowski, W. Wieczorek, Anna Czapska
Białystok
878
Zdrojewski
Białystok
879
Kazimierz Kamiński, Konstanty Sadkowski, Bolesław Malinowski
Nowa Wieś
880
Antoni Styciński
Giżyszki, Białystok
881
Władysław Olszyński
Białystok
882
N. Sokolski
Białystok
883
Aniela Wilejto, Władysław Wilejto, Mikołaj Wilejto
Wilno
884
Jan Mruk
Krywlany, Białystok
885
W. Wasilewski, Piotr Skalimowski, Edwin Hibner, Paweł Sawicki
Białystok, Gródek, Michałowo
886
Dawid Sznajder
Białystok
887
Sara Lifszyc
Białystok
888
B. Ostromęcki
Białystok
889
Józef Oszczęda
Białystok
890
J. Malinowski
Grodno
891
P. Cichoński
Białystok
892
W. Grochowski
Warszawa
893
B. Szymański, K. Tołłoczko, W. Vorbrodt-Brotowski
Białystok
894
Władysław Olszyński
Białystok
895
W. Kastory, T. Srzedziński, K. Gilewski, A. Piotrowski, Z. Matejczuk, S. Nowak, S. Kiedrzycka, M. Gryczko
Antoniuk
896
K. Mitzner, Jan Sobolewski
Białystok
897
Moszko Płaszewicz
Knyszyn, Łazy
898
Antoni Malinowski, Józef Duchnowski
Brzezinki
899
Maria Gurejewa
Białystok
900
Józefa Sosnowska
Kolonia Bacieczki
901
Karolina Struk, Franciszek Struk
Starosielce
902
Iser Srul Wasilkowski
Białystok
903
J. Malinowski
Grodno
904
Riegert, Sopoćko, Siemaszko, Symcha Brodacz
Białystok
905
Anna Engler, Erwin Engler, Otton Derwing
Michałowo
906
Dawid Sobolewski, Gołda Leden
Białystok
907
H. Niemojewski
Warszawa
908
P. Cichoński
Białystok
909
J. Malinowski
Grodno
910
Bronisław Gruszkiewicz, W. Puchalski
Warszawa, Białystok
911
Żurawicz
Augustów
912
Symcha Brodacz, Estera Cwas
Białystok
913
Zuchowska
Białystok
914
Izaak Kamieniecki
Białystok
915
H. Minkiewicz, Ostromęcki
Białystok
916
J. Otffinowski
Warszawa
917
J. Malinowski
Grodno
918
Bronisław Gruszkiewicz, W. Puchalski
Warszawa, Białystok
919
Józef Zmitrowicz
Białystok
920
Mieczysław Gliński, Franciszek Gliński
Białystok, Stanisławowo
921
Mordko Wol
Białystok
922
P. Cichoński
Białystok
923
Stanisław Danilczuk
924
Kurłowicz
Starosielce
925
J. Malinowski
Grodno
926
Władysław Olszyński
Białystok
927
T. Srzedziński, A. Piotrowski, S. Kołpak, K. Kołpak, Z. Matejczuk, P. Zinkiewicz, S. Nowak, M. Gryczkówna, J. Lelusz, A. Kiedrzycka, J. Andruk
Antoniuk
928
Antonina Garomkiewicz
Białystok
929
Bronisław Piotrowski
Białystok
930
J. Ottfinowski
Warszawa
931
Stanisław Danilczuk
932
Salomon Rotensztejn
933
Bronisław Gruszkiewicz, W. Puchalski
Białystok
934
A. Waszkiewicz, A. Juszkiewicz, W. Sokoł, B. Poznański, J. Grzyniewski, J. Ostrowski, A. Dąbrowski, E. Koszada, A. Kostecki
Michałowo
935
Basza Galante
Suchowola
936
Aron Galant, Roman Klimowicz, Konstanty Kuryłowicz
Bałystok
937
Michalina Żukowska
Wasilków
938
Abram Sauberman
Białystok
939
P. Cichoński
Białystok
940
Stanisław Danilczuk
941
Salomon Rotensztejn
942
Bronisław Gruszkiewicz, W. Puchalski
Białystok
943
Jankiel Siemachowski
Białystok
944
Aleksander Winkler, Rozner, Ginter, Margraff, Popławski
Białystok
945
Chanan Serlin
Gródek, Białystok
946
Salomon Rotensztejn
947
Bronisław Gruszkiewicz, W. Puchalski
Białystok
948
Władysław Olszyński
Białystok
949
Siedlecki, Jan Zabielan
Białystok
950
L. Beteński
Warszawa, Wilno
951
Zofia Drabińska, Bolesław Drabiński
Białystok
952
P. Cichoński
Białystok
953
Lucyna Tworkowska
Białystok
954
Michał Gerasim
Turośń Dolna
955
H. Niemojewski
Warszawa
956
Bronisław Gruszkiewicz, W. Puchalski
Białystok
957
B. Bajko, Gusiński
Białystok
958
Władysław Wasilewski
Białystok
959
I. Otffinowski
Warszawa
960
Lucyna Tworkowska
Białystok
961
Napoleon Poliński
Jekaterynosław
962
Gecel
Antoniuk
963
Strumiłło, Siedlaczek, M. Wocalewska, A. Tarasiewicz, Janina Huppertc, Józef Horodeński, Alfred Niwiński
Białystok
964
A. Matulewicz, St. Kołpak, ks. P. Piekarski, J. Szymulska, K. Kołpak, O. Kaufman, J. Hawełko, St. Brańska, M. Walesiuk, St. Kiedrzycka, J. Dubaniewicz
Białystok
965
Rozental
Antoniuk
966
Siedlecki, Zygmunt Karny
Białystok
967
Chana Szlajfer, Amelia Gierałtowska, Michalina Twarkowska
Białystok, Brzózki-Tatary
968
P. Cichoński
Białystok
969
Lucyna Tworkowska
Białystok
970
Władysław Olszyński
Białystok
971
Ludwik Zieliński
Warszawa
972
St. Młyńczyk
Białystok
973
Marian Ściesiel
Marczuk
974
Tewel Goldberg
Białystok
975
J. Ottfinowski
Warszawa
976
Majer Litwin
Wasilków
977
Dawid Bałtaj
Wasilków
978
Kościuszko, Aron Suraski, Srol Bajlach, Froim Rozenberg, Hirsz Miński
Mikicin
979
Dawid Grycman
Białystok
980
Josel Słowik, Paweł Gołębiowski
Białystok
981
Jan Bukowicki
Niećki, Niecki
982
Franciszka Małaszewska, Dominik Suchodolski
Moniuszki
983
P. Cichoński
Białystok
984
Stanisław Jarosz
Białystok
985
J. Malinowski
Grodno
986
Ludwik Zieliński
Warszawa
987
Izaak Rajgrodzki
Białystok
988
Mojsza Zylbert
Białystok
989
Józef Paszko
Białystok
990
Michał Gryckiewicz
Białystok
991
D. Janowski, Szereszewski
Białystok, Grodno
992
Lange
Białystok
993
Aleksander Pastoro, Mikołaj Tretjakow, Aleksander Pastor, Henryk Światoger, Michał Paszkiewicz, Gustaw Heine, Konstanty Kondracki
Białystok
994
Anna Wajnsztejn
Białystok
995
G. Borys
Baciuty
996
Michał Kowalczuk
Juraszki
997
P. Cichoński
Białystok
998
J. Malinowski
Grodno
999
H. Niemojewski
Warszawa
1000
Bronisław Gruszkiewicz, W. Puchalski
Białystok
1001
Bronisław Gruszkiewicz, W. Puchalski
Białystok
1002
B. Ostromęcki
Białystok
1003
E. Steinhagen
Białystok
1004
K. Walendziuk, Antoni Nowicki
Bacieczki, Białystok
1005
Abramowicz
Białystok
1006
Józef Paszko
Białystok
1007
Mariom Głębocki
1008
L. Otffinowski
Warszawa
1009
P. Cichoński
Białystok
1010
A. Buragiewicz
Białystok
1011
I. Serlin, G. Rotenberg
Białystok
1012
Bronisław Gruszkiewicz, W. Puchalski
Białystok
1013
Ludwig Zieliński
Warszawa
1014
Kejta Kanczyk
Białystok
1015
Abram Kowalski
Białystok
1016
Izrael Rabinowicz
Białystok
1017
Sztebe
Białystok
1018
Grzegorz Rolender
Białystok
1019
Hilary Głembocki
1020
Jan Matoszko
1021
Ludwik Szymański
1022
I. Serlin, G. Rotenberg
Białystok
1023
J. Malinowski
Grodno
1024
Aleksander Rittner
Białystok
1025
Bronisław Gruszkiewicz, W. Puchalski
Białystok
1026
Wojciech Czajkowski
Czajki
1027
Rochla Isakowicz
Białystok
1028
W. Tomaciuk
1029
Sazonow, Hepner
Osowicze, Jurowce
1030
Jan Matoszko
1031
J. Malinowski
Grodno
1032
Krynski
Białystok
1033
Chajkiel Szmukler
Białystok
1034
Mowsza Jarowiecki
Białystok
1035
P. Cichoński
Białystok
1036
J. Ottfinowski
Warszawa
1037
Hilary Głembocki
1038
J. Malinowski
Grodno
1039
S. Słonimska
Białystok
1040
Józef Rybek
Grodno
1041
Wiktor Ancypa
Rozedranka
1042
Pankiewicz
Juchnowiec
1043
P. Cichoński
Białystok
1044
J. Malinowski
Grodno
1045
H. Niemojewski
Warszawa
1046
Jankiel London
Białystok
1047
Antoni Wejda
Gugny
1048
Stejnhagen, W. Mioduszewski, E. Juchniewicz, St. Homan, St. Kurowski, W. Ostrowski, S. Sulikowski, A. Gliński, A. Minkiewicz
Białystok
1049
Otton Anders
Białystok
1050
Józef Kaziella
Białystok
1051
Emilia Grygor
Lewan
1052
P. Cichoński
Białystok
1053
J. Ottfinowski
Warszawa
1054
I. Serlin, G. Rotenberg
Białystok
1055
J. Malinowski
Grodno
1056
Józefa Wasilewska
Mońki, Białystok
1057
Stanisław Telipowski
Bogusze
1058
Icek Mogilewski
Białystok
1059
Mosiek Klementowicz
Białystok
1060
Kon Kac
Białystok
1061
P. M. Szwarc
Białystok
1062
Ch. Nowik
Białystok
1063
Zygmunt Żydowicz
Białystok
1064
Jan Domanowski
Białystok
1065
Władysław Światłowski, Perłowicz
Białystok
1066
P. Cichoński
Białystok
1067
J. Malinowski
Grodno
1068
Berek Wilczyk
Białystok
1069
Moszko Judkes
Białystok
1070
Pitiuk
Białystok
1071
Kaster
Białystok
1072
Epsztejn
Białystok
1073
Tereszczański
Białystok
1074
Judel Szulc
Białystok
1075
Feliksa Żakowska
Chraboły
1076
Perej Kusiel
Białystok
1077
Jan Wilczak, Glińska
Wygoda
1078
Kazimierz Wasiluk, Jakub Wasiluk, Michał Wasiluk, Piotr Domanowski, Kazimierz Cieśluk, K. Karolczuk
Dojlidy
1079
Krzysztof Brun
Warszawa
1080
J. Malinowski
Grodno
1081
St. Homan, A. Gliński, E. Steinhagen
Białystok
1082
Aleksander Rittner
Białystok
1083
Napoleon Cydzik, Eljasz Barle
Białystok
1084
Chaim Mydlars
Białystok
1085
J. Ottfinowski, Krzysztof Brun
Warszawa
1086
P. Cichoński
Białystok
1087
J. Malinowski
Grodno
1088
Zielonko
Suwałki
1089
Etla Cymochowicz
Białystok
1090
Mikołaj Kosiński, Józef Kozakiewicz
Żery Pilaki
1091
P. Cichoński
Białystok
1092
Krzysztof Brun, H. Niemojewski
Warszawa
1093
J. Malinowski
Grodno
1094
W. Hasbach, E. Nowik, I. Porecki, D. Szatja, K. Tołłoczko, O. Trylling, W. Węgrzynowski, R. Wieczorek
Białystok
1095
S. Homan, A. Gliński, E. Steinhagen
Białystok
1096
Bronisław Gruszkiewicz, W. Puchalski
Białystok
1097
Jankiel Pleban
Białystok
1098
Moszek Leszczyński
Białystok, Łowicz
1099
Władysław Babul
Pasynki
1100
Karol Szemiot
Białystok
1101
Apelbaum
Białystok
1102
T. Gałczyński
Białystok
1103
L. Chmielewski
Białystok
1104
L. German
Białystok
1105
J. Malinowski
Grodno
1106
W. Hasbach, E. Nowik, I. Porecki, D. Szatja, K. Tołłoczko, O. Trylling, W. Węgrzynowski, R. Wieczorek
Białystok
1107
J. Malinowski
Grodno
1108
Józef Cybulski
Białystok
1109
Z. Łukas
Białystok
1110
L. Chmielewski
Białystok
1111
Kępiński
Białystok
1112
Karol Szemiot
Białystok
1113
Zofia Szewczul, Wojciech Szewczul
Białystok
1114
Królik
Białystok
1115
Pietrzykowski, Zubacz, Hepner, Riegert, Songajłło
Białystok
1116
B. Krygier
Warszawa
1117
P. Cichoński
Białystok
1118
L. Otffinowski
Warszawa
1119
Zofia Szewczul, Wojciech Szewczul
Białystok
1120
T. Gałczyński
Białystok
1121
Karol Szemiot
Białystok
1122
J. Malinowski
Grodno
1123
Maria Szczęsna
Białystok
1124
Edmund Pietrzykowski, Stanisław Montewka, Zubacz
Białystok
1125
Lejzor Lewitt, Hersz Lew, Edel Szwarc
Białystok
1126
B. Krygier
Warszawa
1127
Ludwik Szymański
1128
P. Cichoński
Białystok
1129
Józef Olejniczak, Stefania Olejniczka, Józef Olejniczak, Stanisława Olejniczak
Helenów
1130
Lejba Zelcer
1131
A. Struk, I. Krasiejko, H. Czarkowski
Starosielce
1132
C. Zakrzewski
Białystok
1133
Józef Piekałok
Białystok
1134
Michalina Balerczak
Białystok
1135
Lejba Mazur
Białystok
1136
Abram Słobodzki
Białystok
1137
Stanisław Boguszewski, K. Kosiński, ks. Kaj
Ciechanowiec
1138
J. Malinowski
Grodno
1139
H. Niemojewski
Warszawa
1140
M. Grynczel
Białystok
1141
Aleksander Markowski
Antoniuk
1142
Józef Olejniczak, Stefania Olejniczka, Józef Olejniczak, Stanisława Olejniczak
Helenów
1143
Lejba Zelcer
1144
Maria Wawerska
Łuków
1145
Franciszek Zajda
Białystok
1146
C. Zakrzewski
Białystok
1147
A. Struk, I. Krasiejko, H. Czarkowski
Starosielce
1148
Antoni Tuchendler
Warszawa
1149
Bronisław Gruszkiewicz, W. Puchalski
Białystok
1150
W. Hepner, J. Walsc, B. Kasz, B. Serlis, M. Sztuczyński, J. Szmigielski, Ch. Gertz
Białystok
1151
Mojżesz Kobyliński
Białystok
1152
Marta Smolikowska
Białystok
1153
Michał Wencławski
Pritosy
1154
Józef Karpowicz, Ignacy Skowroński, Konstanty Sapuniewicz, Julia Sapuniewicz
Grosfaty
1155
J. Malinowski
Grodno
1156
P. Cichoński
Białystok
1157
W. Lubczyński
Białystok
1158
Apelbaum
Białystok
1159
L. Otffinowski
Warszawa
1160
Makowski
Białystok
1161
Kępiński
Białystok
1162
Maria Wawerska
Łuków
1163
Aleksander Markowski
Białystok
1164
Mieczysław Szabłowski, Wacław Szabłowski, Zygmunt Wołożyński, Sergiusz Bunge, Andrzej Bunge
Białystok, Mińsk
1165
Minasz Porowski, Izaak Raffe
Zabłudów
1166
J. Malinowski
Grodno
1167
Sargiusz Barszczewski
Juszkogród
1168
B. Czarniecka
Białystok
1169
Szejna Kagan
Białystok
1170
Jadwiga Arciszewska
Białystok
1171
Tadeusz Karaczon
Wólka Reginowska
1172
C. Zakrzewski
Białystok
1173
Stefan Klukowski
Białystok
1174
Maria Wawerska
Łuków
1175
W. Lubczyński
Białystok
1176
P. Cichoński
Białystok
1177
Wagner
Białystok
1178
Lejba Zelcer
1179
Siergij Abramow, Stefania Abramow
1180
Abe Kuriański
1181
Otto Kiersz, Stanisław Kucharski, Winer Erwin
Białystok
1182
Szmul Segal
Białystok
1183
Bronisław Skowroński
Białystok
1184
Aleksandra Winnicka
Białystok
1185
Józef Kondracki
Białystok
1186
Hepner, Riegert, Wiśniewski, Rena Chliwner, Bazarewski
Białystok
1187
Struk, Święcki, Kozłowski, Janicka, Rajewska, Aloszyn
Starosielce
1188
L. Otffinowski
Warszawa
1189
Sergij Abramowicz, Stefania Abramowicz
1190
W. Lubczyński
Białystok
1191
Placzkowski
Białystok
1192
Witold Cichoński
Białystok
1193
Stefan Kłutkowski
Białystok
1194
C. Zakrzewski
Białystok
1195
Abe Kuriański
1196
J. Malinowski
Grodno
1197
Antoni Tuchendler
Warszawa
1198
Judel Kalecki
Białystok
1199
Arens
Białystok
1200
N. Sokolski
Białystok
1201
Paweł Arcimowier
Jurowce
1202
Bronisława Kondracka, Frejda Siedlecka
Białystok
1203
Kazimierz Czaczkowski
Chrobda
1204
Izaak Bersztejn
Grodno
1205
Dawid Rzepnik, Fejga Lisowicz
Białystok, Warszawa
1206
Hepner, Lewandowski, Wiśniewski, Riegert
Białystok
1207
Placzkowski
Białystok
1208
Stefan Kłutkowski
Białystok
1209
Witold Cichoński
Białystok
1210
Sergij Abramowicz, Stefania Abramowicz
1211
J. Malinowski
Grodno
1212
L. German
Białystok
1213
Pasławski, Turkowski, Puszczyński
Białystok
1214
Aleksander Grajdowski
Suraż, Kowale
1215
Sergiusz Barszczewski, Antoni Kardasz, Władysław Rybiński
Juszkogród
1216
S. Użański
Białystok
1217
Matys Fajnsod
Białystok
1218
Witold Cichoński
Białystok
1219
J. Malinowski
Grodno
1220
Lewin
Białystok
1221
H. Niemojewski
Warszawa
1222
Makowski
Białystok
1223
I. German
Białystok
1224
St. Kaczkowski
Warszawa
1225
Ryszard Wyganowski
Białystok
1226
Gustaw Szerszmidt
Białystok
1227
Józef Glikfeld
Białystok
1228
Efroim Lizański
Białystok
1229
Emilia Korbut
Białystok
1230
Roza Zabłudowska
Białystok
1231
Hreczacha, Epsztejn
Białystok
1232
S. Użański
Białystok
1233
W. Lubczyński
Białystok
1234
Dominik Myśliwiec
Białystok
1235
J. Malinowski
Grodno
1236
Jan Pogorzelski
Białystok
1237
Matys Fajnsod
Białystok
1238
Nowodworski, Cyfrowicz
Białystok
1239
A. Jarema
Białystok
1240
Judel Lipiec, Izaak Goldberg
Zabłudów
1241
P. Cichoński
Białystok
1242
Franciszek Zarachowicz
Maślanka
1243
Mozes Huber
Białystok
1244
Zylberberg
Białystok
1245
Emil Czebreszuk
Knyszyn
1246
Szmidt
Białystok
1247
Józefa Sawicka
Kolonia Bacieczki
1248
Nowak
Białystok
1249
Julian Gromko
Białystok
1250
Władysław Kulesza, Janina Kamieńska, Janina Wiszowata
Krypno
1251
Bolesław Rielski
Krypno
1252
Bolesław Powichrowski, Józef Święcicki
Góra
1253
S. Użański
Białystok
1254
Matys Fajnsod
Białystok
1255
Ryszard Wyganowski
Białystok
1256
H. Czerniewski
Białystok
1257
Lewandowski, Songajło, Fiksel, Riegert
Białystok
1258
Moszko Klementowicz
Białystok
1259
Bajko, Gusiński, Kantorowski, Samięcki
Białystok
1260
Szajna Szechter
Białystok
1261
Wolf Mieszczański
Białystok
1262
Władysław Krygierczuk
Białystok
1263
P. Cichoński
Białystok
1264
W. Lubczyński
Białystok
1265
Jan Pogorzelski
Białystok
1266
Bogumił Wagner
Białystok
1267
Marian Dederko, Felicja Ruszczewska, Hubert Kamiński, Stanisław Kitszel, Eugenia Szymulska, Jan Knaup
Białystok
1268
Helena Pone
Białystok
1269
S. Gutenberg
Białystok
1270
Antoni Popko
Kościuki
1271
Czesław Tymiński, Czesław Dunajko, Tomasz Kozakiewicz, K. Kosiński
Kosianka Stara
1272
W. Łapiński, Adolf Mielech, Kaz. Mielech, Jan Mieczyński, Antoni Mielech
Juraszki
1273
Ludomir Chmielewski, O. Grunert, A. Szymulski, Jachno, Płaczkowski, Cukierman, Kański
Białystok
1274
Ryszard Wyganowski
Białystok
1275
W. Lubczyński
Białystok
1276
Haryton Krysztopik
1277
Tomaszewski
Białystok
1278
Hepner, Charzyński
Białystok
1279
Fr. Godyński, Szamborski
Białystok
1280
Michalski
Białystok
1281
Szamborski
Białystok
1282
J. Zeligman, Chwoleś
Białystok
1283
Kurowski, Tarło Masiński
Białystok
1284
Hepner
Białystok
1285
Cytron
Białystok
1286
Godyński, Smoliński
Białystok
1287
Kazimierz Kuczyński, Jabłoński
Zabłudów
1288
Abram Lichtensztejn
Białystok
1289
Michalina Domańska
Białystok
1290
Ryna Segal
Białystok
1291
Anastazja Raczkowska
Białystok
1292
Ludomir Chmielewski
Białystok
1293
Ludwik Szymański
Białystok
1294
B. Krygier
Warszawa
1295
S. Użański
Białystok
1296
Jan Pogorzelski
Białystok
1297
Ester Pat
Białystok
1298
Wolf Grudski
Białystok
1299
Karol Hepner, Tarasiewicz, Rena Hilwner, Lewandowski, Jaroszewicz
Białystok
1300
Fr. Godyński
Białystok
1301
M. Butwiłowicz
Białystok
1302
Stefan Rachmeńczyk
1303
Wolf Grudski
Białystok
1304
Zyman, Kahan, Koifk, Beltz, O. Trilling, M. Barasz, J. Waks, Fr. Godyński, St. Parfjanowicz, Krzepiński, L. Pat, R. Liwszyc, Jakub Waks, B. Rozental, B. Ostromęcki
Białystok
1305
B. Filipowicz, Konstanty Kosiński, Franciszek Gliński, T. Srzedziński, St. Górski, Karol Hepner, Wiktor Klesewetter, W. Łuszczewski, Kononowicz, F. Lowgówt, W. Zeman, E. Kittszel, E. Pwagh, H. Szymulski, Bukowska, Zwaller, H. Borowska, Mann, Al. Redlitz, H. Jelski, Ar. Stańczak, Karol Sojko, Wł. Leśny, Tomasz Makowski, ks. Dowbor, Jadwiga Rogowska, Julia Dziemian
Białystok
1306
A. Szpadkowski, Kazura, Krassowski, A. Oderfeldówna, Stankiewicz, Perkowska, Tarło Maziński, M. Motoszko
Białystok
1307
M. Bzura, S. Hryniewicz, J. Karpowicz, W. Dziubiński
Białystok
1308
Jan Knaup
Białystok
1309
Leon Raszkes
Białystok
1310
Godyński
Białystok
1311
Lenc
Lency
1312
G. Szymulska
Białystok
1313
Chmielewski, Szymulski
Białystok
1314
Stefan Rachmeńczyk
Białystok
1315
Batar Pat
Białystok
1316
Tomaszewski
Białystok
1317
Waśniewski
Knyszyn
1318
Władysław Rozwadowski
Białystok
1319
Wolf Grudski
Białystok
1320
S. Użański
Białystok
1321
Karol Tołłoczko, Kościo, Kosińska, Kotowicz, Klimkiewicz, Moskalewska, Cyfrowicz, Szymanowski, Szymański, Tarło-Maziński, Feliks Filipowicz, Ostromęcki, Krasicki, Radziejowski, Sopoćko, K. Riegert, Zirkwitz, Hermanowski, Szpadkowski, Woźniacki, Bzura, Dederko, Songajłło, Faust, Danowski
Białystok
1322
Knaup, Łapiński, Mruk, Maria Bodron, M. Krysik, L. Pierzchalski, A. Brzostowski, S. Sulikowski, P. Glotczyk, A. Sojko, Waleria Klimkiewicz, Jan Pietkowski, Zofia Klimkiewicz, R. Walendziński, Julia Srzedzińska, Feliks Piłaziewicz, B. Huppert, M. Grynczel, J. Trebliński, A. Rutkowski, J. Malinowski, K. Malicki, K. Parczewski, M. Antonienko, Strycharski, Kołpak, Wachla, W. Grynczel, Szubert, Trybe, Maria Ostaszewska, Władysław Fijałkowski, Stanisława Fijałkowska, Maria Fijałkowska, Jan Wasilewski, Piotr Stankiewicz
Białystok
1323
Zofia Chmielecka, Helena Stawicka
Białystok
1324
Borowski
Białystok
1325
Jankiel London
Białystok
1326
Lejba Rozental
Białystok
1327
Ejgier
Białystok
1328
Paweł Lenczewski, Jadwiga Lenczewska, Józefa Lenczewska, Edward Wiszowaty
Leńce
1329
Józef Kurycki
Białystok
1330
Berko Lina
Białystok
1331
Cezary Dobrowolski
Białystok
1332
Tapicer
Grodno
1333
Stanisława Minkiewicz
Białystok
1334
Michałowicz
Białystok
1335
J. Kupsz
Białystok
1336
Józef Kurycki
Białystok
1337
Hermsdorf
Białystok
1338
S. Użański
Białystok
1339
Żywolewski
Białystok
1340
A. Majewski, Klęczewski, Zawadzki, Jaroszewicz, Sierakowski, Kleczkowski
Białystok
1341
Abramowicz
Białystok
1342
Gaszelski
Białystok
1343
Maria Dąbrowska
Kamionka
1344
Franciszek Pietraszuk
Rybniki
1345
Kazimierz Goławski, Józef Laskowski, Władysław Wojtulewski, Wincenty Piekut, Tadeusz Ankersztein, Maria Markiewicz, Helena Sokolska, Helena Siedlecka, Stefan Olszewski, Karol Helbert, Dawid Rafałowicz, Józef Paul, Leon Bogucki, Adolf Gryszkiewicz, Janina Bartel, Zofia Kruger, Emilian Jackowski, Józef Jankowski, Józef Strzałkawski, Józefa Litwińczuk, Jadwiga Węglewska, Jadwiga Uljańska, Kamila Karpińska, Stanisław Nagrodzki, Feliks Kirpluk, Kazimierz Szumski, Rozalia Olszewska, Walerian Langiewicz, Ryszard Kuczyński, Radulski, Przemysław Znajewski, Józef Drzewiński, Józef Zimnoch, Józef Sieńkiewicz, B. Wenclik, Stefania Jarema, Jakub Gross, Maria Walendziuk, Stanisława Trostalewska, Wiktor Włodarczyk, M. Szmidtówna, Antoni Wolczewski, Fr. Łukomska, Czesława Polakowska, Szymon Polakowski, Józef Huszczo
Białystok
1346
Łapiński, Otwiecki
Białystok
1347
Berek Flikier, Róża Segal, L. Kustin, Róża Potocka, Herszel Goldman, Mojżesz Joffe
Białystok
1348
Aron Welinastejn
Rajgród
1349
Bronisława Dodak
Osowiec
1350
Lejba Mańkowski
Goniądz
1351
Mojżesz Minc
Krynki
1352
Józef Kurycki
Białystok
1353
Tołłoczko, Cyfrowicz
Białystok
1354
Jan Mańczak
Białystok
1355
Ajzenszmit, Żutinski, Lifszyc, Grodziński, Tartacki, Owsiej Żółtak, Mowsza Haskel, Izak Elentuch
Białystok
1356
Gryczman, Józef Zubrycki
Białystok
1357
Włodzimierz Tarło-Maziński, Sabin Okstal, Jan Markowski, Wł. Ramel, Paweł Zastocki, Zierowski, Turkowski, Cyfrowicz, ks. Nawrocki, Żabiński, Głowiński
Białystok
1358
Jakub Pleban
Białystok
1359
Szaja Fajzliber
Białystok
1360
Bolesław Danowski
Białystok
1361
Zelik Poznański, Mojżesz Rozenbaum, Jan Rakowski, Franciszek Rogiński, Katarzyna Palate, Romuald Moro, Antoni Chankiewicz, Ester Wołonin, Paulina Dąbrowska, Weronika Mokrzycka, Bejla Gelczyńska, Aleksander Andruszkiewicz, Szepszel Ajzensztadt, Jakub Malach, Izaak Szperling, Simcha Burszlejn
Białystok
1362
Hemsdorf
Białystok
1363
St. Kaczkowski
Warszawa
1364
J. German
Białystok
1365
Wolf Grudski
Białystok
1366
W. Borowski
Białystok
1367
Aleksander Stankiewicz
Białystok
1368
D. Rapacka, G. Orszańska, Ł. Nowicki, J. Laurentowicz, Klimowicz
Białystok
1369
Gedala Rias, Walter Krygier
Białystok
1370
Róża Tajnzylberg
Białystok
1371
Joskołaj
Białystok
1372
Wasilewski
Gródek
1373
B. Ostapowicz, A. Kropiwnicki, J. Cimoch, A. Cimoch, B. Cimoch, Wł. Matuszewski, M. Wandołowski
Bajki Zalesie
1374
Antoni Szafrański
Goniądz
1375
Aleksander Zaborowski
Białobrzegi
1376
Rybicki
Białystok
1377
Z. Michałowska-Wolańska
Białystok
1378
Rachela Rapowicz
Białystok
1379
Lichtensztejn-Gutman
Białystok
1380
Woźniacki
Białystok
1381
Ryszard Wyganowski
Białystok
1382
Feliks Zaniewski
Suchowola
1383
ks. P. Piekarski, ks. Hałko, Struk, Lutyński, A Bartnicki
Starosielce
1384
ks. Tartaj
Białystok
1385
K. Dowsin
Białystok
1386
Zalman Epsztejn
Białystok
1387
Dawid Finkielsztejn
Białystok
1388
Kłak, A. Szproch, J. Wakiluk, J. Paszczakiewicz
Białystok
1389
Etyn Reca
Wysokie Mazowieckie
1390
Sara Judelewicz
Pelcowizna
1391
Aron Połodny
1392
Janowska, Grunberg
Białystok
1393
Bnocha Słuckowska
Białystok
1394
Ilja Kwater, Szwarcman
Białystok
1395
Abram Firman
1396
Jakub Kajman, Zejda Zybelman, Dina Nelkenbaum
Warszawa
1397
Michał Janowski, Markut, Chwat, Wasilkowski, Izrael Mates, Anna Robinowicz, Szmuel Sztucer
1398
W. Lubczyński
Białystok
1399
Abram Carfin
Białystok
1400
Ludomir Chmielewski, S. Użański, Lichtensztejn-Gutman, Rachela Rapowicz
1401
Citkowski, Korolczuk, Kucharski, Kluge, Orłowski, ks. Dudziński, Antoni Młyńczyk
Białystok
1402
Władysław Olszyński, Symeona Corn, Michał Corn
Białystok
1403
Eleonora Held
Białystok
1404
ks. Ryszard Klam, ks. Jan Weler, Stowt, El. Held
Słonim
1405
Temadeni, Życki
Warszawa
1406
Sienkowski
Bielsk Podlaski
1407
Henryk Guref, Witold Różycki, Czesław Żołądkowski, Stanisław Kachlewski, J. Popławski, Józef Drociejko, P. Zinkiewicz, A. Welter, Paweł Cichoński, A. Drzewiński, Alksander Zaleski, Bronisław Szulc, Edward Steinhagen, Józef Mioduszewski, ks. Grzybowski, Stefan Nerhajm, Aleksander Osowski, Wincenty Bartoszewicz, Józef Szaciłowski, Ignacy Kulikowski, Józef Bernacki, Wincenty Glutowicz, Kazimierz Jakucuk, Konstanty Wiszniewski, Wincenty Żywolewski, Alfons Warkiewicz, Bolesław Roleder, Józef Baleczak, Władysław Falkowski, Franciszek Rogiński, Józef Wysocki, Antoni Roleder, Stanisław Bernacki, Piotr Łoś, Aleksander Krzemiński, Jan Dobrodumow, Władysław Bernacki, Hieronim Posażyński, Adam Motylewski, Piotr Kuklewski, Franciszek Łapicz, Józef Żywolewski, Franciszek Żywolewski, Franciszek Godyński, Adolf Miler, Jan Wysocki, Witold Małaszewicz
Białystok
1408
Relja Ranczuk, Barasz, Chana Ebersztejn, Rykla Gielska, Chajm Kosowski, Masza Lewin, Chaja Lewin, Jankiel London, Abram Kowalski, Izrael Rabinowicz, Marjasza Dojlidska, Ajzik Szereszewski
Białystok
1409
Józef Kapłan
Białystok
1410
H. Niemojewski
Warszawa
1411
Fijałkowski
Białystok
1412
Puchalski, Fr. Godyński, Aron Śniadowski, Rogiński
Białystok
1413
Julian Bisner, Zofia Bisner ze Stempieniów, Zofia Bisner, Litwoski
Białystok
1414
Aleksander Żakowski, Mejszka Szternfeld, Andrzej Żakowski
Wasilków
1415
Woźniacki, Cz. Kurowski, R. Ogiejm
Białystok
1416
ks. Paweł Piekarski, Wiktoria Kurowska, Aleksandra Hergesell, Włodzimierz Woźnicki, Bronisława Kopczyńska, Józef Zimmermann, Konstanty Kosiński, Anna Samborska, Aniela Tarasiewicz, Mieczysław Łojewski, ks. Stanisław Marcinkowski, Władysław Kolendo, Sylwester Kucharski, Bolesław Bajko, Zygmunt Malinowski, Łoszczyński
Białystok
1417
M. Czeczott
Białystok
1418
Jankiel Pleban, Moszko Klemetanowski, Abram Szwarc, Z. Ratowiecki, H. Hac, Rochla Nowik, Leja Wajnberg, Szmul Wajnberg, Farbsztejn, Moszko Topilski, Lejzer Grondowski
Białystok
1419
Stanisław Filipkowski
Buczki
1420
Blema Chibowska
Siedlce
1421
Ludwik Szymański, S. Użański, Rybicki
Białystok
1422
Majewski
Białystok
1423
Anna Jochimowicz
Białystok
1424
Malinowski
Białostoczek
1425
Chodyna Rybnik
Michałowo
1426
Stanisław Hellich, Błażej Pokorski, Józef Halicki, Michał Karolczuk, B. Mucha, J. Jabłoński
Białystok
1427
S. Użański
Białystok
1428
Rajko, Gasiński, Abramowicz
Białystok
1429
Osieczko, Giersz Cimachowicz, Izrael Jeleń
Białystok
1430
Marejn, Kapsz
Białystok
1431
Hieronim Łoś
Dobrzyniewo
1432
Wacław Fijałkowski, Jan Rymiński, Franciszek Ignatowicz, Józef Klimowicz, Jadwiga Klimowicz, Konstanty Misiewicz, Maria Misiewiczowa, Walerian Burzyński, Albina Burzyńska, Stanisław Gałęcki, Paulina Gałęcka, Aleksander Kucharczyk, Jadwiga Krasowska, Józef Klimowicz, Leokadia Misiewicz, Alicja Burzyńska, Bolesław Węsław, Jadwiga Węsław, Albina Żechowicz, A. Knopiński, Jan Niedzielski
Białystok
1433
Boruch Gwin
Białystok
1434
Abram Słonimski, Mowsza Rubinsztejn, Chajm Rubinsztejn
Białystok
1435
Motes Herszfeld, Bejla Królewicka, Sara Grynberg
Zambrów
1436
Izrael Lichtensztejn
Białystok
1437
Majzler
Ostrów Mazowiecka
1438
Józef Pelman, Sara Wajnszel
Białystok
1439
Chajm Tenenbaum, Mariusz Tenenbaum
Grajewo
1440
Teofil Grygorczyk
Warszawa
1441
Zuskla Lewin, Pinkus Łuński, Róża Segal, Sonia Galersztejn
Białystok
1442
Beniamin Boćkowski
Zambrów
1443
Michał Piński
Białystok
1444
Pachnikiewicz
Warszawa
1445
W. Lubczyński
Białystok
1446
Hirsz Lejba Zabłudowski
Białystok
1447
Jan Korbut
Białystok
1448
Piotr Kondracki
Białostoczek
1449
Józef Szymborski
Białystok
1450
M. Buchwiłowicz
Białystok
1451
Fijałkowski
Białystok
1452
St. Kaczkowski
Warszawa
1453
Wolf Grudski
Białystok
1454
J. German
Białystok
1455
Wacław Dobrzyński, Urbanowicz
Białystok
1456
ks. Wacław Turłay
Białystok
1457
Czesława Kosińska
Białystok
1458
Tepler
Białystok
1459
Paulina Dreling, Tom. Dreling, Irena Zanowska, ks. Hałko
Białystok
1460
Zachert, Bucholc, Cytron, Bolesław Antoniak
Supraśl
1461
M. Kanarek
Warszawa
1462
I. Brzostowski, Dunowicz, S. Użański, M. Grondowska
Białystok
1463
Michałowska-Wolańska
Białystok
1464
A. Gliński
Białystok
1465
Klimowicz, Gorczyński, Rapacka, Orsza, Nieśmiałowski
Białystok
1466
Stanisław Homan, Maria Homan, Janek Homan, Gienia Homan, Zosia Homan, Jerzyk Homan, Stanisław Kurowski, A. Garbuszyński, Antoni Gliński, Wincenty Mioduszewski, Bolesław Huppertc, Jan Polecki, Kazimierz Szmidt, Władysław Ostrowski, Wacław Fijałkowski, Anna Czapska, Janina Cebrzyńska, Jan Faust, Adolf Wojciechowski, Zuzanna Orłowska, Michał Kulpowicz, Ignacy Płaczkowski, W. Hermanowski, Kazimierz Ninkiewicz, F. Filipowicz, Moskalewski, J. Mrocki, J. Wasilewski, Zofia Lubczyńska, Piotr Bućko, Józef Szyłkiewicz, B. Sobociński, P. Sadowski, Józef Michalczuk, Czajkowski, Jan Radel, Donatylli Walczko, Bolesław Potapa, Józef Dysko, Zofia Cylwik, Sylwester Felusz, Marianna Dzienio, Józef Poduszko, Alfred Zajkowski, Marta Łabanowska, Emilia Jakubiak, Władysław Turawski, Feliks Kryger, Adam Onisko, Franciszek Jasiński, Dominik Puciłowski, Stanisław Kulwieć, N. Tretjakow, Stanisława Sulikowska, Jan Pisanko, Mieczysław Pietraszkiewicz, Albin Brzostowski, Romuald Kurowski, Edmund Bobrowski, Emil Malasek, Piotr Muszyński, Eugenia Kozłowska, Roman Samitowski, A. Rogalewski, Paweł Abramowicz, Kazimierz Dowsin, Władysław Nowicki, Tadeusz Szarejko, Józef Włostowski, Apolinary Ossowski, Ludwik Tołłoczko, Piotr Zakrzewski, Adam Aloszyn, Ludwik Lipski, Jan Święszkowski, Piotr Iwanicki, Antoni Olechno, Franciszek Kalinowski, Zofia Dąbrowska, Maria Sawicka, Franciszka Tołłoczko, Helena Paszkowska, R. Chliwner, Kazimierz Pankiewicz, Aleksander Rychlewicz, Izajasz Szereszewst, Rudolf Kampf, Ryszard Weber, Maria Sokołowska, Stefania Sokołowska, Helena Sokołowska, Jadwiga Horodyńska, Michalina Dagiel, Wiktoria Juchniewicz, Maria Lewkowicz, Zofia Lubecka, Adela Bućko, Feliksa Małyszko, Bronisława Małyszko, Bronisława Sztechańska, Wiera Łukaszewicz, Jadwiga Plis, Antoni Bogacki, Natalia Błaszko, Maria Semenko, Aleksander Pipieros, Paulina Pipieros, Jan Sztechański, Aleksander Józefowicz, Zofia Szarkowska, Antonina Januszkiewicz, Maria Sztechańska, Stanisław Karłuk, Antoni Kiersnowski, Paweł Bielawski, Paweł Zabielski, Paulina Semenko, Rozalia Zagórska, Teofila Wojtasz, Emilia Wróblewska, Aleksandra Arendt, Jadwiga Hodorowska, Sabina Zalewska, Stefania Zarembińska, Bronisława Sadowska, Teofila Gabryluk, Stefania Dragel, Stefania Popławska, Antonina Burwin, Helena Burwin, Antoni Fabian, Bolesław Mucha, Bolesław Danowski
Białystok
1467
Hirsz Szydłowski
Białystok
1468
ks. Kryński, Cyfrowicz, Cytron, Zachert
Supraśl
1469
Izaak Zinger
Białystok
1470
A. Rozentrater, Lejba Rudsztejn, Pejsach Karp, Juda Junowicz, Efraim Chazen, Chaja Sokolska, Róża Segal, Sara Judelewicz, J. Klecki, J. Wajnsztok, Berek Flikler, Aron Wielinsztejn, L. Kustin, R. Petecke
Białystok
1471
Hersz Goldman, Minc
Białystok, Krynki
1472
Bronisław Dodonow, Lejba Mańkowski
Osowiec, Goniądz
1473
Alta Czartak, Rochla Szepiro
Białystok
1474
Tadeusz Stępniewski
Warszawa
1475
I. Brzostowski
Białystok
1476
Michał Kuczyński
Białystok
1477
Zachariasz Pregal
Charków
1478
B. Kobzar, B. Szczęsny
Warszawa
1479
Bolesław Urbanowicz
Białystok
1480
Sabina Głowa
Białystok
1481
ks. Kazimierz Rogowski, Wacław Fijałkowski, Felicja Guzowska
Białystok
1482
Janowski
Białystok
1483
Nowodworski
Bacieczki
1484
Antoni Kozłowski, Zygmunt Bajer, Jóżef Wróblewski, Leon Truskalewski, Ignacy Zajkowski, Henryk Horodeński, Stanisław Furowicz, Mozgała, Antoni Zaczeniuk, Stanisław Kurowski, Karol Pajcz, Aleksander Borowski, Jan Wasilewski, A. Kwapiński, K. Halimanowicz, Markwordt, Wł. Panasiewicz, L. Harasimowicz, M. Pawłowicz, Wojciech Kisiel, Henryk Brzezicki, Helena Kucharka, M. Bzura, Julian Hochman, ks. Stanisław Hałko, Jan Kucharski, Zenon Krassowski, Zofia Ostromęcka, Wiktor Jarczuk, Józef Żywolewski, Włodzimierz Tarło-Maziński, Stefan Sobolewski, Henryk Higieman, Bolesława Srzedzińska, M. Motowko, Aleks. Lipiński
Białystok
1485
Niemyski
Czeremcha
1486
T. Srzedziński
Knyszyn
1487
ks. Dudziński, ks. Kryński, ks. Nawrocki, ks. Niewiarowski, ks. Marcinkowski, ks. Abramowicz, Cyfrowicz, N. Cydzik, Szymański, Bzura, Verbno-Łuszczyński, Łada, Fijałkowski, Manteuffel, Filipowicz
Dojlidy
1488
Bednarski, Szafnerowicz
Przatów
1489
Bogumił Wagner
Białystok
1490
F. D. Janowski
Białystok
1491
P. P. Cichoński
Białystok
1492
Napoleon Cydzik
Białystok
1493
Józef Zmitrowicz
Białystok
1494
Tadeusz Połoński
Białystok
1495
Efroim Chazan, N. Cydzik
Białystok
1496
Hersz Gór
Białystok
1497
Zylbert
Białystok
1498
Halina Lenczewska, Zofia Borman
Białystok
1499
Mieczysław Witkowski, Józef Łojewski, Walerian Keller, Aleksander Walczuk, Aleksander Mejer, Judel Sawicki, Adam Krzemiński, Józef Łapiński, Wład. Bałaziński, Aleks. Kurjańczyk, Wincenty Cudowski, Edward Keller, Antoni Kropiewnicki, Adolf Wigda, Hugo Grabiner, Konstanty Gorzeński, Owsiej Zakgejm, Juliusz Kaliberg, Józef Matoszko, Karol Pyrko, Józef Zimnoch, Władysław Kondracki, Józef Szpilewski, Marian Radecki-Mikulicz, Piotr Pawlik, Józef Słowiński, Adolf Szpet, Stanisław Hajduk, Edmund Markiewicz, Paweł Depczyński, Józef Słoma, Aleks. Werpachowski, Jan Żukowski, Adolf Kumbt, Adam Łotowski, Wład. Chodorowski, Stanisław Wolski, Litman Atłas, Roman Urlich, Młyńczyk, Jan Dryll, Józef Pampusch, Wiktoria Anc, K. Bielawska, Lucjan Śliwonik
Białystok
1500
S. Użański, I. Brzostowski
Białystok
1501
Z. Michałowska-Wolańska
Białystok
1502
H. Niemojewski
Warszawa
1503
Zachariasz Pregel
Charków
1504
F. D. Janowski
Białystok
1505
Janina Sierakowska
Białystok
1506
K. Tołłoczko, K. Kosiński, Bolesław Szymański
Białystok
1507
Stanisław Stachowicz
Białystok
1508
Ginzburg, Falk, Krygier, Kuprjanowicz, Gohl
Białystok
1509
Kupsz
Białystok
1510
Wojtkiewicz, H. Dąbrowski, Ant. Ginter, Kamińska, K. Goetz, J. Ledowicki, W. Szmidt, B. Birnbaum, J. Bezubik, R. Placek, Biszkowski, Sroka, Kisielewski, R. Ogiejm, Jackowska,Szlezyngier, Grabczyk, Sławiński, Sochoń, Artemowicz, St. Kołpak, Mikitiuk, Kitta, Korenkiewicz, Botowska, Sałczyński, Grabowicz, A. Malewicz, J. Miętka, W. Kostro, Radomski, Bobrowski, Stankiewicz, Michałowski, Londratowicz, Ellert, M. Szmurło, W. Bogucki, Cesar, Ogiejm, Grunert, ks. Kryński
Białystok
1511
Tadeusz Stępniewski
Warszawa
1512
I. Brzostowski
Białystok
1513
F. D. Janowski
Białystok
1514
Wolf Grudski, Władysław Karnasiewicz
Białystok
1515
J. German
Białystok
1516
Stanisław Dzierzbicki
Warszawa
1517
Kazimierz Olszewski
Warszawa
1518
Bzura, Verbno Łaszczyński, ks. Dudziński
Dojlidy
1519
ks. Aleksandre Chodyko
Białystok
1520
Jan Bartoszewicz
Waśki
1521
Julian Stankiewicz
Drohobycz
1522
Karol Dobrogowski
Dobrzyniewo
1523
Lenczewski
Obrubniki
1524
M. Szternfeld
Choroszcz
1525
Ginzburg, Arnold Gohl
Białystok
1526
Ela Goldberg, E. Liniewski
Białystok
1527
Landsberg
Białystok
1528
ks. Chalecki, ks. Chałko, ks. Piekarski, ks. Zalewski, ks. Pomian, ks. Świl, ks. Nurkowski, ks. Gracjan, ks. Tężyk, ks. Niedroszlański, ks. Ellert, ks. Szapel, ks. Piekunko, Zdanowicz
Krypno
1529
Michał Arcichowski, Żero, D. Nowak
Ostrożany
1530
Koziołkiewicz
Łódź
1531
Sabina Wiszewat, Maria Sawicka, Helena Dąbrowska, Aleksandra Milsztof, Aniela Koryszewska, Adolfina Wojtulewicz, Eugenia Murawska, Walentyna Korszun, Józefa Zajkowska, Antonina Dąbrowska, Anastazja Fortunalska, Maria Kramer, Zofia Mierzwińska, Helena Klimaszewska, Bronisława Arcykiewicz, Zofia Pańcewicz, Rozalia Jakubowska, Janina Pomian, Maria Miniewska, Stefania Cudowska, Rozalia Twarowska, Felicja Horodyńska, Berta Mlucaniak, Franciszek Czekuć, Władysław Bogucki, Leon Jastrzębski, Bazyl Szyszko, Antoni Smolko, Alfons Szymczukiewicz, Janina Zawada, Maria Menhord, Wacław Fijałkowski
Białystok
1532
M. Kanarek
Warszawa
1533
P. P. Cichoński
Białystok
1534
Bogumił Wagner
Białystok
1535
Jakub Ospałek, Rebeka Lin, Sasza Lin
Białystok
1536
F. D. Janowski
Białystok
1537
St. Kaczkowski
Warszawa
1538
Władysław Karnasiewicz
Białystok
1539
Fr. Gliński
1540
Fijałkowski, Czajewski
Białystok
1541
Maria Moskalewska, Tarło-Maziński, M. Kościo, Bajenkiewicz, Józef Lenczewski, ks. Aleksander Chodyko, Wacław Fijałkowski, Józef Rymiński, Szlegier, Jan Faust, Bolesław Reucki
Białystok
1542
F. Filipowicz, ks. P. Piekarski, Janina Brandt, Szymańska
Białystok
1543
Kustin
Białystok
1544
Żórawski, Cyfrowicz, Głowiński, Żabińska, ks. Nawrocki, Włodzmierz Tarło-Maziński, Sabina Oksztal, Władysław Romel, Jan Marnowski, Karol Zastocki
Białystok
1545
M. Słowes
Białystok
1546
Josel Groch
Trzcianne
1547
Feliks Kasperowicz, Władysł. Karnasiewicz, Józef Margales, Berta Sznajder-Kajzer, Władysław Massalski, Maria Jaworska, Helena Dworańczyk, Stefania Jędrzejewska, Mikołaj Szedzik, Stefania Gołębiowska, Zofia Zielińska, Helena Braciszewska, Maria Kurkowska, Eugenia Kononowicz, Tania Rubisztejn, Zina Kapłan, Rita Szewielowicz, Ester Aduńska, Maria Doroszkiewicz, Wanda Sztrom, Jadwiga Czyżewska, Waleria Rukowicz, Maria Atanaziewicz, Aniela Kirszbaum, Emma Szymańska, Genowefa Godyńska, Jadwiga Wiewiórska, Leokadia Żakiewicz, Józefa Borowska, Eugenia Klann, Kazimierz Pilszak, Aleksander Lider, Teodor Szreder, Maria Kwapińska, Helena Arciszewska, Eleonora Łuszczewska, Bronisław Marc, Sabina Trenkosz, Stanisław Targoński, Wiktor Zdanowicz, Aleksander Grytz, Maria Piotrowska, Witold Świątecki, Wincenty Romanowicz, Dominik Wiśniewski, Bolesław Dawidowicz, Władysław Białobrzeski, Karol Kruszewski, Jakub Pomrok, Kazimierz Chaniewski, Eugenia Sielska, Stanisława Kruszewska, Jadwiga Kwapińska, Olga Moes, Honorata Kuklińska, Maria Braciszewska, Bronisława Kołosiewicz, Maria Filońska, A. Minkiewicz
Białystok
1548
S. Użański
Białystok
1549
Tomaszewski
Warszawa
1550
F. D. Janowski
Białystok
1551
Wolf Grudski
Białystok
1552
Chodorowski, Anczak
Białystok
1553
Edmund Sawicki
Białystok
1554
Michalski
Białystok
1555
Ostrow
Białystok
1556
Stanisław Homan, Stanisław Smoliński, Stefan Sobolewski, Edward Juchniewicz, M. Łuszczewski, M. Mioduszewski, A. Nowakowski, Abramowicz, Wacław Fijałkowski, Andrzej Gogolewski, Wilhelm Lamprecht, Konstanty Kosiński, Franciszek Grosser, Jan Szymański, Aleksander Nowakowski, Jan Wasilewski, Piotr Burzyński, Edward Juchniewicz, Paweł Sobieszczański, Stanisław Parfjanowicz, Włodzimierz Woźnicki, Bolesław Huppertc, Franciszek Paciorek, Jan Orłowski, Jan Barwiński, Jan Roszko, Alfred Żołątkowski
Białystok
1557
Gartkiewicz, Gricicki
Bielsk Podlaski
1558
Kupsz. Sawicki, Krieger, Thiele, Roszczyński, Poduszko, Sokołowski, Karycki, I. Beze, Szmidt, Il. Beze, Rormozer, Szlif, Hage, Jara, Cagan, I. Prędko, Il. Prędko, Worchowcow, Smoliński, Paweł Sobieszczański, Karol Ostrowski, Songajłło, Józef Zubrycki, Alfred Żołątkowski, Zofia Żołątkowska, Józef Żołątkowski, W. Hermanowski, Jadwiga Wojtasz, Wiktoria Parfjanowicz, Władysława Żakowska, Józef Parfjanowicz, W. Hermanowski, Jan Krokos, Bronisław Ignatowski, Józef Miller, Stefan Andresiuk, Karol Raczyński, Józef Tomanek, Józef Waśniewski, Julian Waśniewski, Józef Wesołowski, Józef Słomiński, Aleksander Dąbrowski, Józef Borzy, Paweł Borowski, Aleksander Ratkowski, Albina Krokos, Emilia Paszko, Weronika Muszyńska, Justyna Dryll, Kazimiera Jaroszewicz, Antonina Bejtman, Rozalia Dąbrowska, Anna Sadowska, Sokołowa, Michał Diakowski
Białystok
1559
J. Zmitrowicz
Zabłudów
1560
K. Goetz
Białystok
1561
Józef Malinowski
1562
P. P. Cichoński
Białystok
1563
Wiktor Rusakiewicz
Białystok
1564
F. D. Janowski
Białystok
1565
Wolf Grudski, Władysław Karnasiewicz
Białystok
1566
Władysław Rozwadowski
Ostrowczyce
1567
Janeczek
Białystok
1568
Stanisław Homan, Konstanty Kosiński, Zygmunt Maciejewski
Białystok
1569
Tołłoczko, St. Białkowski
Białystok
1570
Bogumił Wagner
Białystok
1571
Stelmaski, Kołodziejski
Białystok
1572
Wolf Grudski
Białystok
1573
P. Cichoński
Białystok
1574
Fr. Godyński, A. Charzyński, J. Szapiro, L. Krassowski, N. Sokólski
Białystok
1575
Legiewicz, Jangerman, Guzowski, Antczak
Białystok
1576
Nowak, Rynkiewicz, Klatt
Białystok
1577
Józef Szczap, Antczak, Szczotkowski, Guzowski, Decewicz, Przekora
Białystok
1578
S. Homan, F. Grosser, K. Kosiński, Z. Maciejewski, J. Sosnowski, J. Szymański, A. Nowakowski
Białystok
1579
Monicz, Luba Tyktin, Szpiryna Bloch
Białystok
1580
Baeige, Samitowski, B. Lewin, N. Cydzik
Białystok
1581
Tołłoczko, Manteuffel
Białystok
1582
O. Loziński, Bronisław Figura, Oskar Wajmann, Tomasz Zator, Fr. Krukowski, M. Grabowska, P. Gryncewicz, A. Grygorjew, S. Michałowicz, S. Barkowski, S. Hermanowski, Kosiński, Cylwik, Masłowska, St. Starzyński, Romaniuk, Kozielski-Puzyna, Pichler, E. Łasnowski, Malinowski, Zadurowicz, Stanisław Bereznicki, Piotr Górny, Antoni Kraszewski, M. Linkiewicz, S. Rejzner, M. Giedrojć, R. Krauze, Józef Wykpisz, Władysław Popławski, Antoni Pietrzykowski, Zygmunt Dzienis, Ludwik Jedrzejewski, Edward Kulesza, Aleksander Siedlecki, Emilian Bogdanowicz, Feliks Zimnoch, Władysław Rajewski, Andrzej Kupiadłowski, Józef Malinowski, Piotr Grygorczuk, Kazimierz Szemreta, Konstanty Zieniuk, Piotr Kaliszewski, Kazimierz Kuryłowicz, Walerian Siniło, Józef Wilczewski, Aleksander Rydzedwski, Zygmunt Wojcieszek, Rudolf Brandszteter, Wojciech Topolewicz, Wiktor Zieniuk, Julian Dęmski, Pokrobko, Kraszewski, Władysław Michalski, Karolina Mickiewicz, D. Skraczuk, I. Bobik, Włodzimierz Iwanow, Edward Wojcieszek, Karol Sojko, Walerian Foks, Józef Jarmoc, A. Zapadko, Sochoń, W. Markowski, Franciszek Ignatowicz, Jan Żukowski, Henryk Niewerowski, Łukasz Sołowicz, Władysław Marcinkiewicz, Aleksander Waśkiewicz, Edward Klapanowicz, Andrzej Szwed, Władysław Kozłowski, Michał Gościew, Aleksander Morawski, Władysław Gilewski, Stanisław Rogalewski, Michał Piętrowski, Józef Maksimowicz, Antoni Szymkowski, Alfons Rogalski, Bolesław Panasiewicz, Bernard Dojlida, Adam Jastrzębski, Antoni Kobyliński, Józef Wojtulewski, Józef Racewicz, Józef Baranowski, Bronisław Gawryluk, Józef Raluga, Grzegorz Borysiewicz, Adolf Grabowski, Mikołaj Wnuszyński, Albin Święcicki, Kazimierz Kajewski, Ignacy Szemiot, Stanisław Jaworowski, Bolesław Myśliwiec, Franciszek Pracuta, Adam Nowicki, Piotr Wróblewski, Józef Tokarzewski, Michał Wróbel, Aleksander Jakóbowicz, Antoni Dańko, Piotr Multan, Józef Stasieluk, Józef Wojciula, Szydłowski, Wawrzyniec Poskrobko, Jan Polecki, Władysław Kozioł, Jan Ludwich, Franciszek Głowacki, Feliks Nieścierowicz, Jan Mogielnicki, Hieronim Modzelewski, Józef Rogalewski, Józef Mazewicz, Jan Szutkiewicz, Mikołaj Sacharow, Edward Szewko, Grzegorz Wasilewski, Stanisław Kuryłowicz, Dominik Ostrowski, Wasil Szypler, Antoni Gryczyński, Wacław Kieciel
Białystok
1583
W. Saroszewski
Jeżewo
1584
Stanisław Olszewski
1585
H. Niemojewski
Warszawa
1586
S. Użański
Białystok
1587
Aleksander Riltner, Maria Riltner, Helena Riltner
Białystok
1588
Bronisław Szulc
Białystok
1589
Wolf Grudski
Białystok
1590
Komar, Krasicka, ks. Akrejc, Jadwiga Sierzpowska, Ludwika Bobrownicka
Białystok
1591
Jerzy Szczerski, Zygmunt Różycki
Białystok
1592
B. Bajko, J. Guziński, J. Zielonkowski, Z. Juchnowiecki
Białystok
1593
Kowalski
Dziesięciny
1594
Witold Gąsowski, Antoni Czykiert, Kazimierz Małyszko, Aleksander Lisowski, Kazimierz Węcławski, Florian Borysienko, Konstanty Bielicki, Wiktor Brykalski, Aleksander Lenczewski, Ludwik Roksztel, Konstanty Jankowski, Stanisław Zaczyk, Piotr Siomienko, Stefan Sołowicz, Mateusz Adamski, Paweł Jeger, Ignacy Andrzejewski, Ludwik Kownacki, Henryk Niewiarowski, Adolf Czajkowski, Nierodziński, Bernard Leszek, Jan Ożarowski, Antoni Wojtulewicz, Władysław Makal, Aleksander Gabrych, Paweł Grabowski, Aleksander Markowski, Bolesław Kozarzewski, Józef Naruszewicz, Aleksandra Dolistocka, August Majer, Dominik Orłowski, Władysław Świderski, Franciszek Wiszniewski, Onufry Kajewski, Jerzy Werpachowski, Michał Kołodko, Konstanty Wilimajtys, Aleksander Prochor, Aleda Adamska, Stefania Ignatowicz, Bronisław Januszek, Władysław Grodzieński, Antoni Mikulski, Jan Czyż, Julian Bieguński, Sylwester Kamiński, Aleksy Starzyński, K. Niemyski, M. Dojlida, St. Stankiewicz, M. Stankiewicz, I. Grochowska, Z. Stankiewicz, Fr. Stankiewicz, Konopiński, Józef Radziejowski, Bolesław Ruszczewski, Józef Szczep, O. Rutkowski, Cz. Boguszewski, K. Zdanowicz, Z. Lęgiewicz, E. Noskiewicz, J. Hawełko, Konstanty Petelczyc, Stanisław Zalewski, M. Tarasiewicz, G. Kozłowska, Janina Bukowska, Władysława Kryńska
Białystok
1595
ks. Kanonik, J. Wojdyłowski, ks. M. Żeładzkiewicz, A. Markowski, ks. Małynicz-Malicki, ks. Ciepliński
Goniądz
1596
Kazimierz Broda, Józefa Broda
Włocławek
1597
Władysław Rozwadowski
1598
Ludwik Szymański
1599
Józef Strumiński
Białystok
1600
Ada Płaczkowska
Białystok
1601
Aleksander Rittner, Maria Rittner, Helena Rittner
Białystok
1602
Kazimierz Niemyski, Roman Niemyski
Białystok
1603
Władysław Karnasiewicz, Wolf Grudski
Białystok
1604
Bogumił Wagner
Białystok
1605
P. Cichoński
Białystok
1606
Cyfrowicz, Szymanowski, ks. Chalecki, ks. Hałko, Zmitrowicz, Rummel, Jan Markowski, Sabina Okszlak, Szczepański, Wysocki
Białystok
1607
Jan Knaup, Jarosław Sztachelski, Zygmunt Różycki
Białystok
1608
S. Użański
Białystok
1609
Stelmaski, Koleśnik
Białystok
1610
J. German
Białystok
1611
M. Kanarek
Warszawa
1612
R. Gogolewski, A. Młyńczyk, I. Rymiński, Arciszewski, Wolreib, Michalski, Skorupski, Łotowski, Maliszek, Piekuta, Plechowski, Rydzewski, Kulikowski, Hiwiński, Radziwonowski, Troszuski, Jeriecki, Zimnoch, Matylewski, Dojlitko, Doroszkiewicz, Posażyński, Romaniuk, Ambrozewicz, Łuszczyński, Niedźwiecki, Adamski, Szulc, Wiśniewski, Gawziluk, Zdanowicz, Supiński, Miller, Ridzesk, Rihter, Drongowski, Wolf, Wosilewski, Stefan Walendziuk, Józef Walendziuk, Halicki, Muklewicz, Kuklewicz, Czermincuk, Workowski, Korniew, Izumiński, Benekda, Szczytkowski, Bolesław Michalski, Beszko, Igołko, Klein, Dylko, Adamski, Łukański, Maze, Matowicki, B. Niedźwiecki, Sawicki, Stanisław Olszewski
Białystok
1613
Wolf Grudski
Białystok
1614
P. Cichoński
Białystok
1615
Lukomirski, Sokołowski, Antoni Sobański, Reynolds
Białystok
1616
Fr. Gliński
1617
ks. Jerzy Zaleski, Goetz
Białystok
1618
A. Minkiewicz, J. Tarczyński, L. Malinowska, K. Misiewicz, S. Gałecki, S. Brańska
Białystok
1619
Nochlin, N. Cydzik
Białystok
1620
J. Kosztowski, Abramowicz
Białystok
1621
Trylling, Edward Wawiernia, Maria Misiewicz, Magdalena Fiedorczuk, Bronisława Szczesiul, Olga Rynkowska, Anna Piłasiewicz, Anna Łapicz, Barbara Rudzicz, Konstancja Słowikowska, Sabina Adamska, Leokadia Młodzianowska, Weronika Fiedosiuk, Anna Matowięta, Maria Fiedosiuk, Helena Jon, Anna Zdanowicz, Stefania Zdanowicz, Maria Matyszycka, Teofila Swierydowicz, Julian Bartosz, Maria Ignaciuk, Franciszka Kondracko, Aleksander Drewniak, Paulina Kuźmicka, Józef Pakarbij, Maria Dzieszko, Maria Chajnowska, Kazimierz Słowikowski
Białystok
1622
T. Sekowski, ks. Żero, Kreibel, Kaliński, Zieniuk, Hanke, Boboryko, Wacław Gajewski, Kierżnowski, Longinus Baduń, Czajkowski
Sokółka
1623
Zmitrowicz, ks. Niewiarowski
Wasilków
1624
St. Homan, Lelusz, W. Sobolewski, J. Wasilewski, K. Rozental
Białystok
1625
Bogumił Wagner
Białystok
1626
S. Użański
Białystok
1627
Waldemar Czerni
Wysoki Stoczek
1628
Dominika Szumowska, Sójka, Krasicka, Komarowa, Franciszek Sawicki, Szczepański
Białystok
1629
H. Wieczorek, Bajankiewicz, Moskalewska, Żołątkowska
Białystok
1630
Andrzej Kitszel
Białystok
1631
Kurowski, R. Ogiejm, Antczak, J. Szczep, K. Kosiński, Guzowski, Jungerman, Cyfrowicz, Łęgiewicz
Białystok
1632
Ginzburg, Falk, Krygier, Kuprjanowicz, Gohl, Święcicki, Mrajski, Wł. Olszyński, Gruszkiewicz, Gdański
Białystok
1633
Gryncewicz
Mińsk
1634
Osmołowski
Mińsk
1635
Waldemar Czerni
Wysoki Stoczek
1636
Gusiacka
Białystok
1637
Wolf Grudski
Białystok
1638
P. Cichoński
Białystok
1639
Mickiewicz
Białystok
1640
Jasiński, Fos
Białystok
1641
Bajko, Zajkowski, Księżyk, N, Cydzik
Białystok
1642
Abramowicz
Białystok
1643
Witold Krieger, Gohl, Kuprjanowicz, Święcicki, Kaszubski, Mrajski, ks. T. Pryszmont, T. Zirkwitz, W. Olszyński, Gdański, B. Gruszkiewicz, Ginzburg, Falk
Białystok
1644
Surmacki, Rudkowski, Radomska, L. Warwasiński, Ptaszyński
Radomsko
1645
H. Niemojewski
Warszawa
1646
S. Użański, I. Brzostowski
Białystok
1647
P. Cichoński
Białystok
1648
Hieronim Łoś
Dobrzyniewo
1649
Franciszek Stempniak, Maria Stołecka
Białystok
1650
Cydzik, Smoliński
Białystok
1651
Smoliński
Białystok
1652
J. Kononowicz
Białystok
1653
Ginzburg
Warszawa, Białystok
1654
Cz. Kurowski, Konstanty Kosiński, R. Ogiejm, Józef Szczep, Antczak, Szczotkowski, Wojciechowski, Czerniackowski, Guzowski, Rynkiewicz, Grabin, Kitszel, Jungerman, Rychlewicz
Białystok
1655
Wąsowicz
Łódź
1656
Wolf Grudski, S. Użański
Białystok
1657
J. German
Białystok
1658
M. Raabe, M. Kanarek
Warszawa
1659
Wł. Kumel, Wynimko, Kubicki
Białystok
1660
Tarło-Maziński, W. Bajenkiewicz, W. Rumel, Cz. Moskalewski, K. Kosiński, W. Fijałkowski, Z. Maciejewski
Białystok
1661
Jerzy Szczerski
Białystok
1662
Oniśko
Baciuty
1663
Jan Zajkowski
Białystok
1664
Izrael Szarja, Janowski, Franciszka Lenczewska, Julia Srzedzińska, T. Srzedziński
Białystok
1665
Janina Romaszko
Warszawa
1666
Wincenty Szemiot
Białystok
1667
Hampel
Białystok
1668
Ogiejm
Białystok
1669
Katarzyna Gryc
Białystok
1670
P. Cichoński
Białystok
1671
Mirosław Obiezierski, Leon Dubiejkowski, Konstanty Gordziekowski, Paweł Aleksiuk, Wacław Cywiński, Tadeusz Hołówko, Czesław Jankowski, Aleksander Lednicki, Roman Skirmuntt, Taraszkiewicz, Edward Wojniłłowicz
Warszawa
1672
ks. J. Adamowicz, Ign. Olszański, Kalinowski, Matulewicz, Sarnacki, Borkowski, Jackiewicz, Nowicki, ks. Besiekierski, ks. Jaśkiewicz, Grabowski, Hryniewicz, ks. Makarewicz, Nowicki, Żebrowski, Waluk, Podhajski, Sutkiewicz, Przezdziecki, Mężyński
Wilno
1673
Kazimierz Gawroński, Dzieszko
Białystok
1674
Napoleon Cydzik
Białystok
1675
Dawid Reiskind, Napoleon Cydzik
Białystok
1676
Beniamin Dobrzyński, Gilewski
Białystok
1677
Łusakiewicz
Białystok
1678
Szymanowski, Cyfrowicz
Białystok
1679
H. Hiagl, Krysiński
Łomża
1680
Robert Gajer, H. Paterson, Sokołowski, Popielski
Białystok
1681
Stefan Gumbis
Puszczowa
1682
Wolf Grudski, S. Użański
Białystok
1683
Ada Płaczkowska
Białystok
1684
Grunert
Białystok
1685
Zmitrowicz
Choroszcz
1686
J. Zmitrowicz, Srzedziński, Kunda
Turośń
1687
Zabokrzycki
Warszawa
1688
Goetz, Moskalewska
Białystok
1689
Jasiński
Warszawa
1690
S. Rajewski, Kopko, C. Tretjanska
Knyszyn
1691
Chaim Głas, Kazimierz Kuszewski, Niewiadomski
Białystok
1692
ks. Alojzy Karwacki
Grodno
1693
A. I. Kuklański
1694
S. Użański
Białystok
1695
M. Hampel
Białystok
1696
Ada Płaczkowska
Białystok
1697
Stanisław Tugeman
Białystok
1698
P. Cichoński
Białystok
1699
Witold Batorowicz, Jakub Mączewski, St. Putawski
Białystok
1700
ks. Lucjan Chalecki
Białystok
1701
M. Abramowicz
Białystok
1702
Swichsztajn
Białystok
1703
Wł. Olszyński
Białystok
1704
H. Niemojewski
Warszawa
1705
Z. M. Rybicki
Białystok
1706
Grunert
Białystok
1707
Helebrant
Wilno
1708
K. Kosiński, Wojciechowski
Białystok
1709
Sienkowski, Kulikowski, Slisz, Matulewicz
Bielsk Podlaski
1710
S. Użański
Białystok
1711
Ada Płaczkowska
Białystok
1712
Stanisław Tugeman
Białystok
1713
J. German
Białystok
1714
Wolf Grudski
Białystok
1715
Szymański, Cyfrowicz, Tarło-Maziński, Moskalewska, Tołłoczko
Białystok
1716
Szczerski
Białystok
1717
Edward Bosiacki, Rudolf Zalewski, Mieczysław Rotmil, Stanisław Niedźwiecki, Kazimierz Mazur, Aleksander Lipiński, Maria Zawada, Czesław Ciechocki, T. Mogielnicki, Z. Lelusz, Jan Samborski, Z. Malinowska, Trzeckowski, M. Poms, P. Popow, M. Rokicki, Lejzor Meller, I. Lipkind, I. Lapidus, X. Szalmuk, H. Golgran, Węgrowicz, Halina Malinowska
Białystok
1718
Jan Miętka
Białystok
1719
Moes
Choroszcz
1720
J. Kuczewski, Stanisław Kuczewski
Ponolki
1721
Mierzyński
Zalesie
1722
Stanisław Borucki, ks. Sitkowski, Krzywiecki
Piaski Luterskie
1723
Ignacy Kragiel
Białystok
1724
P. Cichoński
Białystok
1725
Z. Michałowska-Wolańska
Białystok
1726
Ada Płaczkowska
Białystok
1727
Z. M. Rybicki
Białystok
1728
Helebrant
Wilno
1729
Grunert
Białystok
1730
Wacław Żórawski, Maria Wydźga, ks. Paweł Grzybowski, Helena Rybołowicz, ks. Mieczysław Akrejć, Szczepański, Helena Szczepańska, Jadwiga Domanowska, Michalina Kamińska, Piotr Smółka, Katarzyna Kobesko, Wincenty Januszko, Karol Sójka, Konar, Krasicka, Michalina Kuczyńska, Anna Sobecka, Marianna Borowska, Maria Matela, Aleksandra Żość, Anna Żachnacka, Teofila Walendziuk, Jadwiga Chilecka, Andrzej Gogolewski, Konstancja Smółko, Stanisław Homan, Bolesław Huppertc, Feliks Zaniewski, Anna Ciulwik, Waleria Kropiwnicka, Maria Ostrowska, Dominika Szumska, Edward Lewanowski, Pelagia Smółko, Jan Śliwiński, Kazimierz Gawroński, Antoni Talecki, Piotr Karczewski
Białystok
1731
Jerzy Szczerski, H. Ostasz, Z. Nowicka, Hurwicz
Białystok
1732
Albin Rynkiewicz, Józef Szczep, Konstanty Kosiński, Jan Antczak, Wacław Wojciechowski, Władysław Guzowski, Piotr Zakrzewski, Ludwik Mioduszewski, R. Ogiejm, Józef Włostowski, Jan Wittich, Bronisław Szczotkowski, Jan Waltman
Białystok
1733
Święcicki
Białystok
1734
S. Użański
Białystok
1735
W. Klezewetter, W. Łuszczyński
Białystok
1736
Stanisław Tugeman
Białystok
1737
Helebrant
Wilno
1738
Wolf Grudski
Białystok
1739
P. Cichoński
Białystok
1740
D. Dembol, M. Jachno, M. Kański, J. Cukiermann, A. Finkelstein
Białystok
1741
Józef Puchalski, Ostromęcki, Parafjanowicz
Białystok
1742
Flakier
Białystok
1743
Józef Szczep
Białystok
1744
Józef Łotyszewski, Piotr Łotyszewski
Fasty
1745
Antoni Leczek
Białystok
1746
Motel Zantner
Knyszyn
1747
Matuszkiewicz
Białystok
1748
Z. Michałowska-Wolańska
Białystok
1749
Helebrant
Wilno
1750
Teofila Juszczak, Ludwika Harasimczuk, Antonina Gulewicz, Marianna Żachmocka, Zofia Kozłowska, Anna Zadykowicz, Jan Wnorowski, Zofia Malinowska, Wacław Malinowski, Jan Markowski, Antonina Bojdowicz, Marianna Kaczyńska, Aleksandra Obikowicz, Marianna Chużewska, Anna Hnieciecka, Józefa Matela, Marianna Pokruszko, Emilia Grzegorczyk, Leokadia Karpińska, Halina Turecka, Florentyna Minczewska, Emilia Radulska, Julia Dosin, Maria Nowakowska, Sabina Oksztal, Marianna Zadykowicz, Serafina Trypuć, Helena Grzybowska, Emilia Werda, Michalina Wysocka, Zofia Starosta, Kazimierz Gawroński, Adela Matela, Kalikst Smółko, Henryk Smółko, Teofila Przybylska, Feliks Sarosiek, Czesław Malinowski, Franciszek Sławicki, Czesław Sławicki, Piotr Narewski, Józef Pintel, Andrzej Piechowski, Dominik Łoś, Jan Maciejewski, Jan Motel, Wiktor Ejsmont
Białystok
1751
Anusz
Warszawa
1752
Cyfrowicz
Białystok
1753
Zygmunt Różycki, J. Szczerski, Jan Knaup
Białystok
1754
Jankiel Borowicz
Wysokie Mazowieckie
1755
Szyja Sobolewski
Białystok
1756
ks. Pośpiech
Katowice
1757
Izrael Rozental
Białystok
1758
Majer Szamazesow
Jakobin
1759
Matuszkiewicz
Białystok
1760
A. Higier
Białystok
1761
Stanisław Walczuk
Starosielce
1762
Paweł Pyżewski, Anna Pyżewska
Dojlidy
1763
Helebrant
Wilno
1764
Józef Lubelski
Warszawa
1765
Matuszkiewicz
Białystok
1766
P. Cichoński
Białystok
1767
Napoleon Cydzik, Święcicki, Józef Puchalski
Białystok
1768
Smoliński
Białystok
1769
Jasiński
Białystok
1770
Lejba Toporowicz
Białystok
1771
Sobolewski
Białystok
1772
Aleksandra Dąbrowska, Jakóbiak, Koszyczewski
Białystok
1773
Karol Siemaszko
Suraż
1774
Tarło-Maziński, K. Kamiński, St. Kołko, K. Zdanowicz, F. Kononowicz, S. Olszewska, J. Dłużniczewski, W. Kostro, A. Klitta, W. Stołecki, L. Maleriński, S. Kołpak, W. Hermanowski
Białystok
1775
S. Użański
Białystok
1776
Filipowicz
Białystok
1777
A. Higier
Białystok
1778
Wolf Grudski
Białystok
1779
Helebrant
Wilno
1780
Matuszkiewicz
Białystok
1781
Fr. Gliński
Białystok
1782
Szereszewski
Grodno
1783
Feliks Filipowicz, Władysław Olszyński, Bolesław Szymański, Witold Łuszczewski, Władysław Kolendo, Karolczuk, Jadwiga Klimkiewicz
Białystok
1784
Józef Puchalski, Godyński
Białystok
1785
Wolf
Białystok
1786
Dłużewski, Piekołow, Chaim Łopszyc
Białystok
1787
Mordko Zabłudowski
Białystok
1788
Janowski
Białystok
1789
Jan Olech
1790
Kawelin, Borowik
Kamionka, Zacisze, Borowiki
1791
Higier
Białystok
1792
W. Jaworowski
Białystok
1793
Helebrant
Wilno
1794
H. Niemojewski
Warszawa
1795
J. German
Białystok
1796
P. Cichoński
Białystok
1797
Matuszkiewicz
Białystok
1798
Józef Sturm, Witold Gaszyński, Władysław Nierzwiński, Rakicki
Białystok
1799
N. Cydzik
Białystok
1800
M. Konopiński, Ostromęcki, Parfjanowicz, Rybałowicz, Starzyński
Białystok
1801
Lewandowski
Białystok
1802
ks. Piotr Niewiarowski
Wasilków
1803
Wolf Grudski, A. Higier
Białystok
1804
M. Raabe, J. Zabokrzecki
Warszawa
1805
S. Użański
Białystok
1806
Z. Michałowska-Wolańska
Białystok
1807
A. Dreszer
Białystok
1808
Stanisław Walczuk
Starosielce
1809
Kryński
Białystok
1810
Filipowicz
Białystok
1811
Józef Zimnoch
Białystok
1812
Helebrant
Wilno
1813
J. Szmigielski
Białystok
1814
S. Dembecki
Białystok
1815
S. Użański
Białystok
1816
Cyfrowicz, Szymanowski, Trąmpczyński, Leśniewski, de Hoenig Michelis, ks. Sapieha, ks. Teodorowicz, ks. Łosiński, Edward Raczyński, Pomorski, Samuel Dieksztein
Białystok
1817
Tarło-Maziński
Białystok
1818
Kagan
Białystok
1819
Janowski
Białystok
1820
Panasiewicz
Marczuk
1821
Samitowski, Dłużniewski, Janowski
Białystok
1822
Brzostowska, Kagan
Białystok
1823
Higier
Białystok
1824
Altfeld, Kryński
Białystok
1825
W. Jaworowski
Białystok
1826
Ada Płaczkowska
Białystok
1827
Helena Thieme
Białystok
1828
Ejka Janklib, Icek Janklib, Jojne Gliżański
Białystok
1829
Henryk Richert
Białystok
1830
Helebrant
Wilno
1831
Matuszkiewicz
Białystok
1832
Napoleon Cydzik, Józef Puchalski, Stanisław Parafianowicz, Antoni Minkiewicz, Michał Motoszko
Białystok
1833
Bolesław Szymański, Witold Łuszczewski, Feliks Filipowicz, Wł. Olszyński, Władysław Kolendo, Ostromęcki, M. Konopiński, Karolczuk
Białystok
1834
Józef Kołodko, Bolesław Rencki, Mozes Ciechowski, Kazimierz Pancewicz, Weltman, Gogolewski, Moskalewski, Lejba Makowski, Chaim Borowski
Białystok
1835
Wolf
Białystok
1836
Lewi
Białystok
1837
Abram Jozerowicz
Białystok
1838
Rabin
Białystok
1839
Leon Pines
Białystok
1840
L. Werjat
Białystok
1841
Kapłan, Rozental
Białystok
1842
Chil Rozencwajg, Serafina Welc
Białystok
1843
Rzepnik, Serlin, Jan Dłużniewski
Białystok
1844
A. Bogacki, L. Bysior, Repliński, Z. Wendorff, Sękowski, Rauszer, Salkowski, Pożarska, Święcicki, Stefański, Protasewicz, Tołłoczko, Czajewski
Białystok
1845
ks. Stanisław Haniewicz, ks. J. Ellert, ks. Jan Choroszucha, Skrzywon, Szymkowski
Dolistowo
1846
Józef Karpiński
Krypno
1847
von Kurłow
Nowosiółki
1848
Altfeld, Kryński
Białystok
1849
S. Użański
Białystok
1850
A. Higier
Białystok
1851
Henryk Richert
Białystok
1852
Wojnicz
Białystok
1853
J. Szmigielski
Białystok
1854
P. Cichoński
Białystok
1855
S. Dembecki
Białystok
1856
Cydzik, Parafjanowicz, Minkiewicz, Motoszko, Klimkiewicz, Kolendo, Ostromęcki, Feliks Filipowicz, Bolesław Szymański, Witold Łuszczewski, Jan Bolesław Rybałowicz, Mieczysław Konopiński, Michał Korolczuk
Białystok
1857
Rudziński, Kulicki, Juchniewicz, Sawicki
Wołkowysk
1858
Jerzy Szczerski, Maciej Kłos, Różycki, H. Ostasz, Z. Nowicka, J. Knaup, P. Strycharski, F. Ruszczewska
Białystok
1859
Bolesław Bajko, Jankiel Kontorowski
Białystok
1860
Antczak, Sierakowski, Ocieszkiewicz, Dłużniewski
Białystok
1861
K. Dowsin
Białystok
1862
ks. R. Chodyko, St. Bylczyński
Michałowo
1863
A. Higier, Wolf Grudski
Białystok
1864
Altfeld, Kryński
Białystok
1865
Henryka Richert
Białystok
1866
Wojnicz
Białystok
1867
Helena Thieme
Białystok
1868
Wolf Grudski
Białystok
1869
P. Cichoński
Białystok
1870
F. Filipowicz, B. Szymański, Wł. Olszyński, Klimkiewicz, Kolendo, Motoszko, Biernacki, Konopiński, Korolczuk, Ostromęcki, Parafjanowicz, Rybałowicz, Żywolewski, Cydzik, ks. Nawrocki, Zirkwirtz, Godyński, ks. Dudziński
Białystok
1871
J. Głuszcz, Leśniowski
Białystok
1872
Fijałkowski, Glińska, H. Kościa, Protasewicz, Rauszer, Ruszczewska, Tołłoczko, Zniszczyńska, Salkowski, Włodzimierz Tarło-Maziński
Białystok
1873
Lina Szachel
Białystok
1874
Jan Sokół
Pańki
1875
Szczepan Sosik
Cioruj, gmina Orla
1876
Jan Czech
Dobrowoda koło Juchnowca
1877
Kirszman
Białystok
1878
Słowiesc
Białystok
1879
Szwarc, Dubniewski, Mładek
Białystok
1880
Stebbe
Białystok
1881
Abramowicz
Białystok
1882
Jan Dłużniewski, Ilda Tyktin, Berel Bochowski
Białystok
1883
A. Higier
Białystok
1884
H. Niemojewski
Warszawa
1885
Altfeld, Kryński
Białystok
1886
Ada Placzkowska
Białystok
1887
Wojnicz
Białystok
1888
Feliks Kiapluk
Białystok
1889
M. Bruhl
Białystok
1890
Stefan Jermułowicz
Białystok
1891
S. Dembecki
Białystok
1892
ks. Matulewicz
Białystok
1893
Stanisław Smoliński
Białystok
1894
Kantorowski
Białystok
1895
Amijel
Białystok
1896
Edward Waciczuk
Białystok
1897
Stanisława Lankau
Białystok
1898
Józefa Chodorowska
Chodory
1899
Kwiatkowski, Szczep, Ostrowski, Decewicz, W. Granowski
Białystok
1900
J. John
Łódź
1901
Helebrant
Wilno
1902
S. Użański
Białystok
1903
G. Leisten
Białystok
1904
Altfeld, Kryński
Białystok
1905
Feliks Kirpluk
Białystok
1906
Helena Thieme
Białystok
1907
Liza Ciężarowa
Białystok
1908
J. German
Białystok
1909
Stefan Jermułowicz
Białystok
1910
P. Cichoński
Białystok
1911
Z. Bujwid
Białystok
1912
Mańkowski
Białystok
1913
Feliks Filipowicz, Napoleon Cydzik
Białystok
1914
Jesiński
Białystok
1915
Gliński
Białystok
1916
Anna Mosińska, Brzostowska
Białystok
1917
Siemaszko
Białystok
1918
M. Kanarek
Warszawa, Kraków
1919
Wolf Grudski
Białystok
1920
R. Twierski, Tropp
Białystok
1921
M. Raabe
Warszawa
1922
Muszyński, Gosk
Białystok
1923
Altfeld, Kryński
Białystok
1924
A. Higier
Białystok
1925
E. Hebda
Warszawa
1926
M. Bruhl
Białystok
1927
E. M. Kapłańska
Białystok
1928
S. Użański
Białystok
1929
R. Łada
Białystok
1930
Mowsza Farber
1931
Liza Ciężarowa
Białystok
1932
O. Leisten
Białystok
1933
Feliks Kirpiuk
1934
Józef Zimnoch
Białystok
1935
Ada Płaczkowska
Białystok
1936
S. Dembecki
Białystok
1937
Stefan Jermułowicz
Białystok
1938
Wacław Klimecki
Dolnica
1939
Bończewski
Jesionówka
1940
Ramotowski
Jachnieliszki
1941
Golcz
Szyłaniec
1942
Ludwik Wyrzykowski
Zimna Krynica
1943
Aleksander Baziukiewicz, Edmund Baziukiewicz
Łowkintany
1944
A. Charzyński, Stan. Smoliński, J. Szapiro, Sabina Olszyńska, P. Godyński, W. Piotrowski, Kworski, Ił. Kresowski, Szudrowicz, Stan. Klezel, Wojnrach, Igelman
Białystok
1945
Jasiński
Białystok
1946
Ellenbogen
Białystok
1947
Pryłucki
Białystok
1948
Stołecki, Matulewicz
Białystok
1949
Bronisław Rutkowski
Białystok
1950
Chasa, Widerman, Edeisztejn
Białystok
1951
Jan Busłowicz
Białystok
1952
Hersch Chawes
Białystok
1953
Epstejn
Sokołda
1954
Berko
Starosielce
1955
Maksymowicz
Czarna Wieś
1956
Muszyński
Białystok
1957
R. Twierski, Tropp
Białystok
1958
A. Higier
Białystok
1959
E. M. Kapłańska
Białystok
1960
Altfeld, Kryński
Białystok
1961
O. Leisten
Białystok
1962
Liza Ciężarowa
Białystok
1963
Mowsza Farber
1964
S. Użański
Białystok
1965
S. Dembecki
Białystok
1966
Jan Radałowicz, Mieczysław Konopiński, P. Cichoński, Zygmunt Malinowski, Oswald Gessner, Witold Pawłowski, Feliks Filipowicz, W. Wojenkiewicz, Józef Kołodko, Edward Steinhagen, Zygmunt Cytron, Dawid Wejskind, F. Kempner, Józef Szmigielski, Józef Zeligman, Wolf Hepner
Białystok
1967
Zygmunt Różycki
Białystok
1968
Jan Knaup, Albin Brzostowski, Stanisław Olszewski, Eugenia Szymulska, Jarosław Sztachelski
Białystok
1969
Galman
Białystok
1970
Ginzburg, Józef Antczuk, Szuster
Białystok
1971
Rozenberg
Białystok
1972
Icek Szapiro, Jan Dłużniewski
Białystok
1973
Jankowska, Sułkowska, Micun, Feliks Zaniewski
Suchowola
1974
Muszyński
Białystok
1975
Stefan Jermułowicz
Białystok
1976
Sierakowski
Białystok
1977
M. Kapłańska
Białystok
1978
Aleksander Jakuć
1979
A. Higier
Białystok
1980
Altfeld, Kryński
Białystok
1981
S. Użański
Białystok
1982
Tuonisto, Rollon, Mojżesz Adler, Sławek Kornacki, Zbyszek Cyganiewicz, E. Odrobiński, Wł. Ochrymowicz, Czesław Bronowski
Białystok
1983
L. B. Zawadzki
Białystok
1984
P. Cichoński
Białystok
1985
W. Tarło-Maziński, Czesław Moskalewski
Białystok
1986
Wolfram
Puksztele
1987
Josel Grinfeld
Białystok
1988
Tanwa Bruchus
Białystok
1989
Goldberg
Białystok
1990
Władysław Oksiuta
Juchnowiec
1991
Teofil Bielski, Jan Beker, Naftali Wiadro, Władysław Łopaciuk, Lejbka Kuks
Łukowica
1992
Józefa Chodorowska
Chodory, gmina Zawyki
1993
Puchalski
Białystok
1994
Icko Kotowicz
Łapy
1995
Karol Melc
Białystok
1996
Enuch Ełkon, Zorach Ełkon
Grajewo
1997
Maria Głogowska
Białystok
1998
Sonia Goldsztejn
Białystok
1999
Mordka Zaciler
Białystok
2000
Abram Szwarc, Moszko Klementowski, Zełman Ratowiecki
Białystok
2001
Zelig Poznański
Białystok
2002
Moszko Topilski
Białystok
2003
A. Higier, Wolf Grudski
Białystok
2004
M. Bruhl
Białystok
2005
Altfeld, Kryński
Białystok
2006
Stefan Jermułowicz
Białystok
2007
Wacław Kon
Białystok
2008
Marian Krawczyk
Białystok
2009
Sierakowski
Białystok
2010
Muszyński, Gosk
Białystok
2011
H. Niemojewski
Warszawa
2012
S. Dembecki
Białystok
2013
Helena Trylling, Dawid Spektor
Białystok
2014
K. Scheibler
Łódź
2015
Stefan Jermułowicz
Białystok
2016
A. Higier
Białystok
2017
Altfeld, Kryński
Białystok
2018
Wacław Kon
Białystok
2019
Muszyński
Białystok
2020
E. M. Kapłańska
Białystok
2021
Chławna Rabin
Białystok
2022
P. Cichoński
Białystok
2023
J. German
Białystok
2024
Berek Bryskier
Białystok
2025
Zelcer Kuściel
Białystok
2026
Piotr Zacharewicz
Zakopana
2027
Antoni Giniewski
Białystok
2028
P. Muszyński
Białystok
2029
Wolf Grudski
Białystok
2030
Wł. Kowalski, R. Goiński
Warszawa
2031
Stefan Jermułowicz
Białystok, Warszawa
2032
E. M. Kapłańska
Białystok
2033
M. Bruhl
Białystok
2034
S. Użański
Białystok
2035
Wacław Kon
Białystok
2036
A. Higier
Białystok
2037
Chławna Rabin
2038
Estera Segal, Anna Abramowska
Białystok
2039
Antoni Lubkiewicz
Białystok
2040
Konstanty Kosiński, Andrzej Bielawski, Wincenty Hermanowski, Michał Korolczak, Zakrzewski
Białystok
2041
Julian Heublum
Białystok
2042
Tyktin
Białystok
2043
Franciszek Stypułkowski
Grabówka
2044
Szapiro, Altasa, R. Platzek, J. Kurjański, Goldberg, Kapłan, Citron, E. Szapiro, Kryński
Białystok
2045
Siemaszko
Białystok
2046
Lewin, Bucher, Łurje, Krapnicki
Białystok
2047
Józef Nitecki, Kowalski
Warszawa
2048
Heineberg, Meyer
Gdańsk
2049
B. Ginzburg
Białystok
2050
W. Akerman
Białystok
2051
M. Jankowski
Białystok
2052
Bogumił Wagner
Białystok
2053
I. Neumark
Białystok
2054
P. Cichoński
Białystok
2055
R. Betge
Białystok
2056
J. Walewski
Białystok
2057
M. Kacnelson
Białystok
2058
Boruch Panusz
Białystok
2059
Mowsza Lejba Liberman
Białystok
2060
Borys Gruczyński
Białystok
2061
Sara Zacharjasz
Białystok
2062
Gustyn Rezer
Białystok
2063
Lejb Lewit
Białystok
2064
Czernowicz
Białystok
2065
Ida Mowszowska
Białystok
2066
Ela Czort
Białystok
2067
Chajm Wainer
Białystok
2068
Anszel Krupiński
Białystok
2069
Chackiel Kacenelenorgen, Itka Kacenelenorgen
Białystok
2070
Rewaka Cytron
Białystok
2071
Józefa Rychter
Białystok
2072
Stanisława Król
Grodno
2073
Gwalej Zelman Jaworowski
Białystok
2074
Jan Brzozowski
Białystok
2075
Hison Kac
Białystok
2076
Boruch Serek
Białystok
2077
Harasimowicz, Czajkowski, Łukaszewicz, Andryszyńska, Łuszyńska, Lichtensztejn, Lebiedziński, Popławski, Hołub, Choroszucha
Choroszcz
2078
S. Żyłkiewicz
Warszawa
2079
Klepacki
Białystok
2080
Pelagia Lamprecht
Starosielce
2081
Abram Kotler
Krynki
2082
Izaak Grynberg
Białystok
2083
H. Zelikowicz
Białystok
2084
W. Woźnicki
Brześć
2085
Ida Radość
Białystok
2086
Anna Gordziuk
Białystok
2087
L. Mowszowski
Białystok
2088
Pelagia Lamprecht
Starosielce
2089
Berko Goldsztejn
Jedwabne
2090
L. Mowszowski
Białystok
2091
C. Szyszko
Białystok
2092
Włodzimierz Władysław Woźnicki, Joffe
Brześć
2093
Szejna Kane, Frania Kane
Białystok, Wasilków
2094
Sabina Baszko
Białystok
2095
Dawid Gułowicz
Warszawa
2096
Modesta Ancypa z d. Chodorowska, I. Peker
2097
Olga Miniewicz
Białystok
2098
Mojżesz Grodzieński, Michel Grodzieński
Białystok
2099
Edmund Szmidt, Piotr Osica, Walerian Czebotarewicz, Antoni Wasiukiewicz, Paweł Kamiński, Jan Nowis, Wincenty Romazewicz
Wilno
2100
Hersz Kortman
Białystok
2101
Aleksander Kleszczewski
Białystok
2102
L. Mowszowski
Białystok
2103
Wilczyńska
Białystok
2104
Klepacki
Białystok
2105
Kejla Dajcz
Białystok
2106
Ludomir Butwiłowicz
Białystok
2107
Joachim Jarczak, Ruwin Kobyliński, Józef Czajkowski, Bronisław Zawadzki, Wojciech Sławiński
Białystok
2108
Mikołaj Czarnecki, Bronisław Popławski
Białystok
2109
Dominik Konopko
Peńskie
2110
Modesta Ancypa
2111
Nochim Dereszewicz, Wacław Szyszko
Białystok
2112
Leonarda Kuściło
Białystok
2113
B. Szwarc
Białystok
2114
Sabina Baszko
Białystok
2115
Wilczyńska
Białystok
2116
Leon Kozłowski, Władysław Kozłowski, Piotr Kużbiel, Maciej Kużbiel
Białystok
2117
Ilja Rybołowski
Białystok
2118
Józef Lisiewicz
Białystok
2119
Zygmunt Heller
Czarny Blok
2120
Rywka Lewin
Białystok
2121
Szloma Zarębski
Białystok
2122
Chawa Rabinowicz, Szloma Zarębski
Rutki Kossaki
2123
Sabina Baszko
Białystok
2124
Kejla Dajcz
Białystok
2125
Leon Kozłowski, Władysław Kozłowski, Piotr Kużbiel, Maciej Kużbiel
Białystok
2126
Ilja Rybołowski
Białystok
2127
Chreyer, Tołłoczko, Paweł Guster, Budkiewicz, Łagodka, Zaufaks, Gil, Kruszewski, Pietkiewicz
Grodno, Indura
2128
Sabina Baszko
Białystok
2129
Ilja Rybołowski
Białystok
2130
Kejla Dajcz
Białystok
2131
Leon Kozłowski, Władysław Kozłowski, Piotr Kużbiel, Maciej Kużbiel
Białystok
2132
Wiktoria Kalinowska, Helena Kryston, Cyla Berkowicz, Jadwiga Bronowicz, Remigia Sierosławska, Irena Kozłowska, Stefania Krzywicka
Białystok
2133
Jakub Szapiro
Białystok
2134
Jan Jachimowicz
Szantyry, Orany
2135
I. Sommer, Ch. Sz. Sommer
Turek
2136
Janina Szalay
Białystok
2137
Stanisław Kubik
Białystok
2138
Aleksander Surewicz
Białystok, Wilno
2139
Włodzimierz Władysław Woźnicki
Białystok
2140
Szczęsny Wróblewski
Warszawa, Białystok
2141
Wiktor Moszyński
Białystok
2142
Jankiel Wola, Szmul Wola, Zadworzański, W. Bomasz, Kazimierz Lewitt, Edelsztejn, Rotberg, W. Szaykowski, Karwowski
Białystok
2143
Salomonowicz
Tykocin
2144
Michał Szymczuk
Żednia
2145
Symcha Zonenszajn, Szachna Zonenszajn
Mielnik
2146
Mojżesz Starobiniec
Białystok
2147
Józef Popławski
Białystok
2148
Antoni Staniewski
Białystok
2149
Henryk Mościcki
Białystok
2150
M. Goldman, A. Brzeziński, Zbar
Białystok
2151
Chackiel Rabinowicz, D.Druskin
Białystok
2152
Rewieński
Białystok
2153
Kietko, Tapicer
Białystok, Wejherowo
2154
Salomonowicz
Tykocin
2155
Michał Szymczuk
Bielsk Podlaski
2156
Symcha Zonenszajn, Szachna Zonenszajn
Mielnik
2157
Michał Bielecki
Juchnowiec
2158
Chana Turska
Białystok, Krynki
2159
Marta Gąsiewska
Grabówka
2160
Paweł Górnia, Piotr Górnia
2161
Wilczyńska
Białystok
2162
Michał Szymczuk
Bielsk Podlaski
2163
Symcha Zonenszajn, Szachna Zonenszajn
Mielnik
2164
Paweł Żagliński
Wilno
2165
Aleksander Siniłło, Jerzy Siniłło, Mikołaj Kościelicz, Berezowski, Aleksander Goździej, Pleczkajtis, An. Trojan
Grodno
2166
Stanisław Adamczyk, Józef Mieczkowski, Konstanty Adamowicz, Jan Ostrowski
Białowieża
2167
C. Bartelski, A. Białostocki, A. Sarnacki
Zabłudów
2168
Antoni Kołomiński, Wiera Kapral vel Kaniewska
Białystok
2169
O. Trilling
Wasilków
2170
Robert Fitzke
Michałowo
2171
Emilia Kopczewska
Białystok
2172
Michał Sorokin, Bolesław Wysocki, Jan Gołubowski
Białystok
2173
Jan Chalecki
Zabłudów
2174
Kazimierz Sobolewski
Czarna Wieś
2175
Ignacy Jaworowski, Szymon Mackiewicz
Rusuliszki
2176
Wilczyńska
Białystok
2177
Władysław Górka, Bronisława Taraszkiewicz, Paweł Taraszkiewicz, Zofia Taraszkiewicz, Helena Juranowa
Suwałki
2178
Józef Supr, Józef Harasim
Raczki
2179
Franciszek Sienkiewicz, Józef Pacławski
Sajenek
2180
L. Mowszowski
Białystok
2181
Pelagia Lamprecht
Starosielce
2182
Symcha Zonenszajn, Szachna Zonenszajn
Bielsk Podlaski
2183
Michał Szymczuk
Żednia
2184
Leokadia Zmiejko
Nowe Aleksandrowo
2185
Jan Sakwiński
Łyski
2186
Stanisław Backiel, Władysław Rudomin, Józef Domanowski
2187
Zygmunt Piszczatowski, Antoni Piszczatowski
Skórzec
2188
Aleksander Łopaciuk, Stefan Leoniuk
Koryciny
2189
Jan Jankowski, Jarosław Gorczyński, Władysław Oleksiewicz
Ciechanowiec
2190
Łukaszewski
Białystok
2191
Michał Pankiewicz, Boguszewski, K. Warchałowski, K. Żurkowski
Białystok
2192
Mowsza Górowaty
Białystok, Wejherowo
2193
Teofila Ledzińska
Białystok
2194
Józef Szymaniuk
Rafałówka
2195
Bolesław Zaniewski, Aleksander Kaftnaus, Nestor Rancew
Czarna Wieś
2196
Bronisław Rybnik, Józef Łukaszewicz
Rybniki
2197
H. Zinner
Białystok
2198
A. Chomicki, St. Bałdysz, W. Koczara, W. Sandomierski, A. Prorwicz
Białystok
2199
Roman Łopatko
Czarna Wieś
2200
A. Krygiel, R. Kulikowska, R. Wolman
Białystok
2201
W. Szaykowski
Białystok
2202
Łukaczewski
Białystok
2203
Władysław Nieścierewicz
Białystok
2204
A. L. Szmidt, A. D. Szpiro, Knyszyński, Złotołow, Londyński, Sokół, Zylberfenig, B. Polak, I. D. Szpiro
Białystok
2205
M. Rychter, K. Higieman, S. Dominikowski, Mikołajczak, W. Antonowicz
Białystok
2206
Eliasz Suszko, Bronisław Gałęcki
Grabówka
2207
Franciszek Biechowski, Stanisław Tołłoczko
Białystok
2208
Cezary Szyszko
Białystok
2209
Marcjan Jasiński
Białystok
2210
Bronisław Turkowski
Białystok
2211
Aleksander Sienkiewicz, Michał Zienkiewicz
Żółtki
2212
Władysław Nieścierewicz
Białystok
2213
L. Mowszowski
Białystok
2214
Kazimierz Gilewski, Bolesław Kownacki, Alfred Tydelski
Białystok
2215
Maliniak, Lederman
Białystok
2216
Teodora Śliwska, Jan Awgustyniuk
Doktorce
2217
Wiera Judzicka, Mikołaj Judzicki
Białystok
2218
Maciej Gutowski
Owieczki
2219
Brunon Kraeter
Białystok
2220
Edward Piskorz, Helena Piskorz
Białystok
2221
Bilomczuk
Białystok
2222
Aleksander Sienczewski
Białystok
2223
Józefa Szulak
Starosielce
2224
Władysław Nieścierewicz
Białystok
2225
L. Mowszowski
Białystok
2226
Stanisław Lizar, Bronisław Cylwik, Jadwiga Dubowska, Janina Jaroszyńska
Knyszyn
2227
Wiktor Jakubski, Witosław Porczyński, Adm Demidowicz-Demidecki, Marian Kiełczewski, Ludwik Gutkowski, Stanisław Mystkowski, Ludwik Kmicic-Skrzyński, Adam Przeździecki, Adam Srzednicki
Dmochy-Glinki
2228
Maria Duplicka, Zofia Forkowska, Eugenia Apanasewicz, Helena Kowalczuk, Jadwiga Radziszewska, Helena Ciechońska, Jadwiga Wasilewska
Białystok
2229
Kazimierz Kozłowski, Bronisław Sokół, Piotr Sokół, Kazimierz Kozłowski, Franciszek Car, Edwin Łucejko
Izbiszcze
2230
Leon Dojlidzki
Białystok
2231
Stanisław Stojak
Białystok
2232
Anna Urbanowicz, Antoni Orłowicz
Michałowo
2233
Stanisława Księżyk, Aleksander Księżyk
Białystok
2234
Władysław Nieścierewicz
Białystok
2235
Azja
Białystok
2236
Czyżewski, Kozubowski, Arenson, Sangalewicz, Michejda, Dmochowski, Kryszyński, Sławiński, Firstenberg, Dąbrowo
Wołkowysk, Białystok
2237
Ksawery Józef Klecner, Jan Sokołowski, Bronisław Kochański, Jan Wielesik, Jan Czernicki, Aleksander Sajko, Michał Piatczyc, Antoni Moroz, Antoni Jacel, Pelagia Gurec, Stanisław Czernicki, Jan Sokołowski, Józef Sokołowski, Aleksander Sokołowski, Mac. Sokołowski, Antoni Sokołowski, Mich. Sokołowski, Bolesław Sokołowski, Kazimierz Sokołowski, Witalis Sokołowski, Ludwik Sokołowski, Jan Januszkiewicz, Ant. Januszkiewicz, Antoni Januszkiewicz, Jan Wielesik, Adolf Wielesik, Piotr Juszko, Michał Juszko, Adam Kłok, Andrzej Kłok, Michał Kochański, Michał Półtorak, Bonifacy Półtorak, Jan Piatczyc, Feliks Gresik, Michał Sebastianowicz, Ludwik Okulik, Jan Benedyk, Jan Borodziuk, Paweł Bołwan, Michał Bołwan, Michał Łopuszko, Stefan Litewski, Helena Launhardowa, Mendel Wasserman
Pociejów, Talkowce, Ostrówki, Jesionowica, Olekszyce, Przemyśle, Janowo, Piekary, Wojtkiewicze, Leśniaki, Kołontaje, Biskupice, Koładycze, Kleszczele
2238
Basza Ewen
Białystok
2239
B. Polak, I. D. Szpiro, Sokół, Zylberfenig
Białystok
2240
Norysław Irzlan
Białystok
2241
W. Furman, R. Czymicki
Białystok
2242
Bugied
Grodno
2243
C. Ulrich
Warszawa
2244
Grzegorz Biliński, Antoni Głażewski, Stefan Konarzewski, Franciszek Skrabacz, Janina Dziadosz, Jadwiga Angielska, Maria Flis
Zimnochy, Rzepniki, Zawyki, Doktorce, Cibory, Chodory
2245
Srul Treszczański
Białystok
2246
L. Mowszowski
Białystok
2247
Jan Małaszewicz
Białystok
2248
Zofia Stankiewicz
Białystok
2249
Albin Lewkowski, Aleksander Ostrowski
Łuścianki
2250
Aleksander Duchnowski
Łopuchowo
2251
Wiktoria Grygorczuk
Białystok
2252
Teofila Ogrodnik
Białystok
2253
Regina Lewkowicz
Białystok
2254
Mieczysław Malinowski
Białystok
2255
Jan Peloch
Goniądz, Osowiec
2256
Rozalia Warpachowska, Kazimierz Kowalewski
Wyszki, Pulne
2257
Piotr Świderski, Aleksander Świderski, Jan Mieczkowski, Władysław Mieczkowski, Antoni Kołakowski, Józef Mieczkowski, Antoni Włodkowski, Jan Staniurski, Stanisław Świderski
Bagienica
2258
Konopacki, Jan Żołnierkiewicz
Mosty
2259
Edward Piskorz, Helena Piskorz
Białystok
2260
Franciszek Zacharko, Konstanty Arendt
Białystok
2261
L. Mowszowski
Białystok
2262
Chaja Chińska
Białystok
2263
Kazimierz Rećko
Sokółka
2264
W. Zylberblatt
Białystok
2265
Piotr Szeląg
Białystok
2266
Bronisław Lewko
Grajewo
2267
Franciszek Zacharko, Kazimierz Halicki
Białystok
2268
Zofia Pietrzak, Marianna Pietrzak
folwark Szczawin
2269
Edward Krygier
Łódź
2270
Leopold Pietruczyk, Leon Szkiląd
Białystok
2271
Kazimierz Falkowski
Białystok
2272
Mieczysław Jurecki
Białystok
2273
Sergiusz Małyszko
Grodno
2274
K. Biało, Siemaszko, Rudzińska, Zdrojewska
Białystok
2275
Jan Pluskiewicz
Gdynia
2276
Aleksander Ostaszewski, Michał Ostaszewski
Zabłudów
2277
Kazimierz Rećko
Sokółka
2278
L. Mowszowski
Białystok
2279
Władysław Ciszanko
Wołomin
2280
Antoni Cudowski, Józef Osiecki
Białostoczek
2281
Antoni Borowski
Zabłudów
2282
L. Mowszowski
Białystok
2283
Jan Pludkiewicz
Gdynia
2284
Kazimierz Rećko
Sokółka
2285
Kazimierz Piotrowski, Jankiel Winnik, Naftoli Ukraiński, Stefania Podolszyńska, Klementynowski
Białystok
2286
Aron Łaski
Kosaki-Borowe
2287
Jan Pietruszewski
Białystok
2288
Salomon Wejnrach, Edelsztejn
Białystok
2289
Bronisław Lewko
Grajewo
2290
A. Piątkowski
Białystok
2291
Aleksander Ostaszewski, Michał Ostaszewski
Zabłudów
2292
E. Schmitz
Supraśl
2293
Anastazja Dzieduszczyk
Białystok
2294
Nachman Lewitt
Białystok
2295
Jan Władysław Drużyński
Białowieża
2296
Wiktor Ciupa, Piotr Zaczkowski, Rafał Czeżyński
Knyszyn
2297
L. Mowszowski
Białystok
2298
Kazimierz Falkowski
Białystok, Wilno
2299
Julian Belke, St. Muller
Białystok, Brześć
2300